Студенти Луцького НТУ в гостях у Миколи Голованя

Останній день весни в цьому році для групи КСМ-31 був особливим, адже одразу після закінчення лекцій група разом з куратором відвідала «мистецький будинок». Це місце більш відоме лучанам як «Будинок з химерами», проте Микола Микитович не любить цю назву і вважає, що химери в Києві, а тут мистецтво. І нам в цьому вдалося переконатися. Будинок увійшов до сімки незвичайних будинків України та потрапив у «ТОП-5 екстравагантних будівель України».

Потрапили ми туди не випадково, адже за напрямом «Комп’ютерна інженерія» освіту в Луцькому НТУ здобуває Микола Головань (ІІІ), внук відомого луцького архітектора і почесного громадянина міста.

Екскурсія була захоплююча, адже екскурсоводом був сам митець. Господар радо зустрів гостей, розповів про історію створення будинку, над яким працює вже близько 40 років, згадав і про свою молодість та студентські роки. Поміж розмов про скульптуру пролунали і настанови та побажання для молодого покоління. Скульптор намагається не гаяти часу, бо має ще багато планів і задумів, тож працює щодня.

Над великими дверима будинку – родинний вензель. Ліворуч діти, праворуч – дружина, а сам скульптор тримає карниз, як Атлант. Він розповів , що колись піднімав велике каміння, а зараз здоровя вже не те (скульптору необхідні сила і м’язи). Микола Головань (І) – автор багатьох скульптур, що прикрашають міський парк відпочинку Лесі Українки; він працював у товаристві художників; зробив декілька виставок – його життя сповнене творчості.

Згадував і про сина – Миколу (ІІ), який передчасно помер 13 років тому. Він теж був надзвичайно творчою людиною (був ковалем, скульптором, художником, музикантом та навіть писав вірші) і доклав чимало зусиль для створення будинку.

Скульптор зробив багато пам’ятників за своє життя. Зараз теж працює над пам’ятником для батька режисера Олеся Саніна (відомий його фільм «Поводир»).

До мистецького будинку щодня приходять зацікавлені відвідувачі, під час нашої бесіди теж зазирало кілька компаній туристів.

Микола Головань – визначна особа нашого міста, майстер-скульптор, своєрідний, самобутній, живий талант, Людина з великої літери, яка переймається і дбає про Луцьк. Дай Боже, йому здоров’я і сил, щоб втілити в життя всі задуми, бо багато зроблено, але чимало ще й у планах.

Старший викладач кафедри комп’ютерної інженерії,

куратор групи КСМ-31,

Світлана Лавренчук