Студенти Луцького НТУ в міськраді дискутували про виклики сучасності у професії архітектора

29 жовтня кафедра архітектури та містобудування Луцького НТУ та Управління містобудування та архітектури Луцької Міської Ради провели спільний науковий семінар «Особливості формування генерального плану міста: виклики сучасності», організатором та модератором якого став викладач кафедри Юрій Казмірук, учасниками викладачі та студенти кафедри, а спікерами начальник управління та головний архітектор міста Луцька Веніамін Туз, заступники начальника управління Софія Гула й Андрій Маруняк, а також завідувач сектором геодезичної служби містобудівного кадастру Роман Циц.

Насамперед, обговорювали професію архітектора, межі його відповідальності та професійних якостей. Веніамін Туз зазначив, що архітектор, окрім фахових якостей, повинен володіти і юридичними знаннями, і орієнтуватися в економічній ситуації, і передбачати розвиток міста в майбутньому. Головний архітектор міста підкреслив, що сьогодні існує три сфери реалізації професії архітектора: архітектор-проектант, архітектор-освітянин і архітектор-адміністратор, й для майбутнього розвитку міста важлива праця кожного з них та їх взаємодія.

В ході діалогу піднімали питання і проектної містобудівної документації, детально про яку розповідала заступник начальника управління Софія Гула, і проектування в історичному середовищі, і ролі архітектора в алгоритмі «бізнес-влада-місто-архітектура». Роман Циц анонсував геопортал відкритих даних Луцької Міської Ради із вільним доступом, на якому розміщено топозйомки усієї території міста Луцька.

Варто зазначити, що це лише перші кроки співпраці управління містобудування та архітектури та кафедри архітектури та містобудування й надалі це співробітництво втілиться у розробці та реалізації спільних проектів.

P.S. Кафедра висловлює щиру подяку за організацію семінару Юрію Йосиповичу Казміруку.

Завідувач кафедри архітектури та містобудування Інна Абрамюк