Студенти Луцького НТУ
відвідали «Jabil Manufacturing Day»

5 грудня 2015 року студенти Луцького НТУ Андрій Суханов, Дмитро Мельник та Марина Домбровська мали змогу безкоштовно побувати в Ужгороді. Вони відвідали компанію «Jabil Ukraine», побачити процес виробництва, поспілкуватися з генеральним директором компанії Анатолієм Мікулою, працівниками, технічними фахівцями та пройшли тренінг «Твій успішний старт кар’єри».

«Jabil» – американська компанія, яка надає послуги з виробництва електроніки. Вона розробляє і виготовляє електричні монтажні плати для найбільших OEMs в широкому колі галузей, зокрема у виробництві автомобілів, ЕОМ, споживчих товарів, мережевого обладнання, периферійних пристроїв, медичній галузі та сфері телекомунікацій. Їх клієнтами є такі відомі фірми: Cisco Systems, Philips Electronics, Hewlett-Packard, Johnson Controls, Nokia, HP, Alcatel, IBM, NEC, valeo Corporation. Компанія має 90 заводів у 23 країнах світу, в Україні компанія працює з 2004 року.

Як розповіли хлопці, щоб стати співробітником компанії, потрібно знати англійську мову, адже більшість нарад проводять саме цією мовою. Серед працівників також поширений англомовний сленг. Стажер проходить конкурсний відбір, після чого змушений навчатися близько півроку. Працівників забезпечують поїздом до роботи, харчуванням, страховою медициною.

Відвідавши компанію, студенти отримали безцінний досвід: вони не лише змогли побачити виробничі процеси, але й зрозуміли в якому напрямку потрібно рухатися щоб в майбутньому отримати хорошу роботу. Дуже добре те, що це вони зрозуміли ще будучи першокурсниками – отже, роки навчання в Луцькому НТУ не пройдуть даремно, бо вони знають до чого йдуть. І не важливо в якій фірмі вони працюватимуть, головне – знають на кого рівнятися.

Як повідомили студенти, представники компанії планують після свят відвідати Луцьк, зокрема холдинг Модерн-Експо. Можливо, що завітають з візитом і до Луцького НТУ.

Світлана Лавренчук,
асистент кафедри комп’ютерної інженерії