Студенти Луцького НТУ відзначили Всесвітній день філософії

15 листопада 2018 року відзначається Всесвітній день філософії. До цієї події студенти факультету обліку, лінгвістики та права (гр. СЗ-11, СЗ-12, ПР-11, ОП-11), факультету бізнесу (гр. ФБС-11, ЕК-11, МЕВ-11, МО-11) та машинобудівного факультету (гр. ТТ-11) підготували виставку робіт «Філософія вчора, сьогодні, завтра», присвячених ряду проблем філософії. Роботи показали творче бачення філософських проблем, розвитку вітчизняної та світової філософської думки, привернули увагу до творчості багатьох видатних філософів давнини і сучасності.

У межах навчального процесу в студентських групах були проведені дискусії з питань суперечливого характеру людського буття, сенсу життя, смерті та безсмертя у духовному досвіді людства. Студенти спробували окреслити ті риси та критерії, які, на їхню думку, роблять людину людиною у повному сенсі цього слова, проаналізували проблеми свободи, вибору та відповідальності. Вони звернули увагу на те, що у наш непростий час людина, зайнята переважно проблемами буденності, не має часу розмірковувати над філософськими ідеями. Вона не усвідомлює, наскільки важливою й корисною є філософія не просто як тисячолітнє світоглядне знання, а як порадник у життєвих ситуаціях. Адже саме філософія дає нам можливість хоча би частково зрозуміти, хто ми є і в якому напрямку нам рухатися далі.

Оксана Сільвестрова, доц. кафедри

гуманітарних наук, соціального забезпечення та права