Посилення динамічності й ризиків у міжнародному бізнес-середовищі вимагає системної та ґрунтовної підготовки спеціалістів, які займатимуться аспектами експортної-імпортної діяльності, зокрема прогнозуванням розвитку товарних ринків, виявленням ризиків та прийняттям рішень, що найповніше відповідатимуть тим реаліям, з якими може стикнутися компанія здійснюючи зовнішньо-економічну діяльність. Високий ступінь експортної залежності України та інтеграція вітчизняних підприємств у міжнародну торгівлю товарами та послугами є домінуючим вектором розвитку сучасних економічних відносин. Тому затребуваність на ринку праці фахівців у сфері міжнародних бізнесових операцій щороку зростає.
02.03.2023р. з метою закріплення, поглиблення і розширення знань з теоретичних дисциплін та їх практичного застосування викладачі та студенти кафедри міжнародних економічних відносин ознайомилися з діяльністю Волинської торгово-промислової палати.
![МЕВ](/sites/default/files/inline-images/9F013033-1683-4BBF-AF6F-E142E6F30B54.jpeg)
Волинська торгово-промислова палата (Волинська ТПП) входить у систему Торгово-промислової палати України. До регіональної структури торгово-промислових входять центральна ТПП України та 25 регіональних ТПП. Волинська торгово-промислова палата поряд з Чернівецькою та Львівською лежить біля витоків заснування системи торгово-промислових палат в Україні.
![МЕВ](/sites/default/files/inline-images/C0FE5F2F-2621-4AEA-B9D3-160BD1802C89.jpeg)
Віце-президент Віталій Киричук та головний експерт із зовнішньоекономічних питань відділу сприяння підприємництву та ЗЕД Волинської торгово-промислової палати Юлія Олімпіюк розповіли про організації підтримки бізнесу, їх класифікацію. Здобувачі мали можливість ознайомитися з показниками ефективності діяльності Волинської ТПП та її структурою. Дізналися про роботу відділу сприяння підприємництву та ЗЕД, відділу сертифікації товарів, відділу експертизи товарів, відділу митно-брокерських послуг та ін.
![МЕВ](/sites/default/files/inline-images/E4C1A2FB-AA9B-4C14-A5D9-9FE3033735BF.jpeg)
![МЕВ](/sites/default/files/inline-images/5F982E80-FBA7-45C0-9C70-EB81792D3DF9.jpeg)
![МЕВ](/sites/default/files/inline-images/58FC622A-1BFE-471E-8DD7-219E22519A06.jpeg)
Було цікаво дізнатися про участь у міжнародних проєктах, програмах, форумах, виставках. Пізнавальний інтерес викликав аналіз бізнес-ситуацій з діяльності українських експортерів, особливо місцевого бізнесу. Адже надзвичайно актуальною на сьогодні є ініціатива «Відновлюйся та експортуй». Майбутні фахівці отримали можливість перевірити свої теоретичні знання в сфері сертифікації, преференційних режимів, митно-брокерських операцій, експортно-імпортних контрактів, засвідчення форс-мажорних обставин.
![МЕВ](/sites/default/files/inline-images/D9CAD8C1-864A-4CEE-A8DE-49CCED755F8E.jpeg)
Отримали актуальну інформацію щодо адвокації інтересів бізнесу, посилення експортного потенціалу регіону та розвиток міжнародного співробітництва, розвиток жіночого підприємництва.
![МЕВ](/sites/default/files/inline-images/26AC30A0-4757-4BE2-99D0-A2B06F0591FA.jpeg)
Щиро дякуємо за здобутий досвід та добрі поради, за натхнення і підтримку!!!
Кафедра МЕВ