Студенти правники 1 курсу відвідали музей становлення судової влади Волинського апеляційного суду. Унікальність останнього полягає в тому, що це перший музей, створений у приміщенні органу судової гілки влади.

Право

Здобувачі освіти почули про історію створення і реформування судів, зокрема на території Волині,  Волинської губернії. Новиною для молоді стало те, що першим суддею вважають Мойсея, котрий 40 років водив людей по пустелі і змушений був вирішувати конфлікти, що виникали між ними.

У цьому музеї є багато цінних пам'яток. Наприклад, скульптура Феміди, що є атрибутом незалежного правосуддя, виготовлена відомим луцьким архітектором Миколою Голованем. Меч Феміди опущений до землі, що означає, все, що людина чинить, повертається до неї.

ПравоПраво

Звернули увагу на «Присягу свідка», яка в минулі роки була значною за обсягом і полягала у клятві перед Святим Євангелієм щодо дачі правдивих свідчень. Завідомо неправдиве показання свідка сьогодні передбачає кримінальну відповідальність.

ПравоПраво

Важливо, що студенти побували на судовому засіданні, де розглядалася кримінальна справа щодо підробки документів. Здобувачі освіти спостерігали за обвинуваченнями прокурора, запереченнями захисту, діями колегії суддів. За результатом розгляду справи апеляційну скаргу залишено без задоволення, а рішення Шацького районного суду без змін.

ПравоПраво

Студентам було настільки цікаво, що вони мали бажання залишитись на розгляд наступної справи. Для першокурсників це дуже цінний досвід, побачити роботу відразу стількох юристів: прокурора, адвоката, суддів. Такого роду відвідування судів дають можливість відчути юриспруденцію на практиці, придивитись студенту, а ким з цих юристів я хочу бути в майбутньому.

ПравоПравоПравоПравоПравоПравоПраво

Юлія Пундор, кафедра права