Доброю традицією факультету аграрних технологій та екології стало відвідування заходів у рамках днів поля господарств, які мають значний практичний досвід у вирощуванні сільськогосподарських культур. 30 серпня науково-педагогічні працівники та здобувачі освітніх програм «Агрономія» та «Агроінженерія» на чолі з деканом, професором Русланом Кірчуком, взяли участь у Всеукраїнському Дні Картоплі «POTATO UKRAINE», що відбувся на базі фермерського господарства «Еко Тур» у селі Козин на Волині.
Господарство «Еко Тур» спрямовує свою діяльність не лише на вирощування картоплі та її реалізацію, але й на розробку екологічно безпечних систем удобрення та догляду для отримання високих і якісних врожаїв. На заході було представлено 65 сортів картоплі від провідних селекційних компаній України та Європи, а також засоби захисту рослин, добрива та сучасну техніку для збирання і сортування врожаю.
Засновник господарства, Анатолій Аршулік, зазначив: «Ми будемо й надалі раді демонструвати адаптацію нових і перспективних сортів картоплі в наших умовах, ділитися досвідом та знаннями щодо їх вирощування. Наша мета — щоб в Україні вирощували високоврожайні сорти картоплі високих репродукцій».
Під час заходу гостям презентували систему захисту картоплі за допомогою препаратів компанії ADAMA та інших провідних виробників добрив. Було обговорено ключові питання, які хвилюють фермерів: комплексний захист культури, своєчасне внесення препаратів для забезпечення максимальної ефективності та стратегії збереження врожаю. Також було порушено економічні аспекти, адже не всі малі фермерські господарства можуть дозволити собі якісні, але дороговартісні препарати.
Для вирішення цих питань було представлено програми підтримки, зокрема «Програму USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО» та «Кредитний Коридор ADAMA», що дозволяють фермерам своєчасно отримувати необхідні засоби захисту та добрива на вигідних умовах.
Фермерське господарство «Еко Тур», як приймаюча сторона POTATO UKRAINE 2024, висловило щиру подяку організаторам, партнерам та учасникам заходу.