Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті відбувся літературно-історичний захід, в рамках Всеукраїнської акції «Національний тиждень читання».

Організаторами акції є Державна установа «Український інститут книги», організаторами читань в ЛНТУ виступила бібліотека, кафедра іноземної та української філології та читацький клуб, під керівництвом доцента кафедри соціогуманітарних технологій Ольги Піменової.

Мета заходу - консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду. Цьогоріч гасло акції — «Бути своїми», що означає зв’язок між поколіннями, подолання віддалі (котра насправді умовна) між відомими літераторами й нами, читачами, а також розуміння досвіду тих голосів, які подібні виклики часу вже пройшли.

читаннячитаннячитаннячитання

Отож студенти та викладачі ЛНТУ зібралися задля читання та обговорення літературних творів, а оскільки захід присвячений 130-річчю Миколи Хвильового, його постать, а також інших письменників доби «Розстріляного відродження», стали центральними у проведенні заходу.

Розпочалася зустріч із виступу директора бібліотеки ЛНТУ Світлани Бакуменко, яка розповіла про започаткований Інститутом книги «Тиждень читання», його роль і суть у гуртуванні українців навколо рідної літератури, культури та історії.

читаннячитаннячитання

Із вітальним словом також виступила декан факультету цифрових освітніх технологій Галина Герасимчук: «Тиждень читання – це акція, яка покликана привернути увагу всіх дітей, здобувачів освіти, літераторів, видавців гуртуватися навколо української книжки, навколо читання та нашої національної культури. Свого часу ми не мали змоги повноцінно вивчати період творчості Миколи Хвильового, адже тоді це було під забороною. Вам, сьогоднішнім студентам, випала нагода навчатися і мати доступ до будь-яких інформаційних ресурсів, адже нині вони не заборонені. Сьогодні лише ваше бажання дає можливість відкрити літературу і доторкнутися до різних творів. Я вам бажаю сьогодні надихнутися і згуртуватися над єдиними думками «бути своїми», бо це важливо, особливо у нинішні часи протиріч».

читаннячитаннячитаннячитаннячитаннячитаннячитання

Своєю чергою, про творчість та біографію Миколи Хвильового, тогочасний репресивний радянський період та долю митців часів «Розстріляного відродження» розповіла доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва.

Своїми роздумами щодо прочитаних творів Миколи Хвильового, Валер’яна Підмогильного, Івана Багряного, Євгена Плужника та інших митців, поділилися учасники читацького клубу ЛНТУ, а його ідейна натхненниця Ольга Піменова додала: «Війна, яка сьогодні відбувається говорить про те, що «розстріляне відродження» триває й донині. Те , що ми обговорили сьогодні в історичному аспекті – це правда, це страшні часи, але на жаль, ми сьогодні переживаємо знову такі ж події. Разом з тим, дивлячись на сьогоднішніх студентів, я впевнена, що це наші таланти і наше майбутнє, це наша надія і наша нація. Дякую вам за те, ви що читаєте та цікавитесь українською літературою, її історією та культурою».

читаннячитаннячитаннячитаннячитаннячитаннячитаннячитаннячитання

Згодом учасники заходу переглянули документальний фільм про «Розстріляне відродження» та історичні паралелі між минулим та сьогоденням. Окрім того, фахівці бібліотеки підготували тематичну книжкову виставку, а відтак, запрошують усіх охочих ознайомитися із виданнями української літератури.

читаннячитаннячитаннячитаннячитаннячитання