Перейти до основного вмісту

З 25 листопада по 10 грудня триває Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства».  Ця акція охоплює такі важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини. 

Кампанія спрямована на привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Студенти юристи ЛНТУ також стали причетними до цієї акції завдяки настільній грі Фонду народонаселення ООН «Криголами». Мета останньої - зрозуміти й засвоїти всі етапи змін соціальних норм для запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству у громадах для успішного створення та втілення проєктів із цієї тематики. Також це можливість прокачати навички нетворкінгу та свої переконання у цій темі.

правоправоправоправо

У інтерактивній формі молодь обговорила статті «домашнє насильство», «булінг», «мобінг», «дрібне хуліганство», а також інші правопорушення, що посягають на громадський порядок та безпеку.

Будь-який прояв насильства – це порушення прав людини. Тому, міркуючи над такими непростими темами, ми вчимось, як запобігати та протидіяти цьому явищу.  Основне завдання - це сформувати нульову толерантність до всіх форм насильства у суспільстві.

правоправоправоправоправоправоправоправоправоправо

Юлія Пундор, доцент кафедри права