«Сучасний світ і незрячі», - у Луцькому НТУ відбулася міжнародна конференція

У стінах Луцького національного технічного університету відбулася ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасний світ і незрячі: освіта, професійне становлення і соціальна взаємодія».

Конференція покликана знайти шляхи полегшення життя людей із вадами зору і передусім надати їм можливість здобувати освіту, розвиватися, інтегруватися у соціумі на рівні із іншими людьми. Так, традиційно до участі у конференції долучаються педагоги, науковці, реабілітологи, українське товариство сліпих, юристи, представники органів соціального захисту населення та ін.. Водночас, серед  учасників заходу й іноземні фахівці, зокрема з Білорусі, Польщі та Словаччини. Натомість українські науковці та педагоги прибули із Кременця, Запоріжжя, Києва, Тернополя, Харкова, Бердянська та Одеси.

Стартувала конференція у вівторок 24 вересня у стінах Волинської обласної ради. Там же присутні отримали благословення від Волинської Єпархії, а із вітальним словом виступили представники влади, зокрема заступниця голови ОДА Світлана Мишковець та заступник голови облради Роман Карпюк.

Нині ж, 25 вересня, у Луцькому НТУ триває секційне засідання, на якому присутні обговорюють правові аспекти соціальної інтеграції та реалії життєдіяльності людей з інвалідністю в Україні. Загалом конференція складається із чотирьох секцій, серед яких: «Психолого-педагогічні проблеми становлення особистості з порушеннями зору в умовах інклюзивної освіти»; «Вплив сучасного інформаційного простору на розвиток особистості з особливими потребами, їх соціальну та професійну реабілітацію»; «Професійно-виховна діяльність соціальних інституцій у формуванні активної громадянської позиції осіб з інвалідністю».

Серед сьогоднішніх презентацій та виступів піднімалися теми: «Соціально-психологічний аспект інклюзії дітей з інвалідністю у сучасне суспільство», «Доступність інклюзивної освіти для дітей з вадами зору», «Соціальна адаптація дітей дошкільного віку з порушеннями зору», «Нормативно-правове законодавство щодо захисту людей з інвалідністю» тощо.

Поділився досвідом щодо підготовки майбутніх фахівців інженерів завідувач кафедри професійної освіти та комп’ютерних технологій Луцького НТУ Віталій Кабак. Він виступив із доповіддю на тему: «Теоретична і практична підготовка майбутніх інженерів-педагогів до здійснення інклюзивного навчання». Про «Професійні вимоги до педпрацівника інклюзивної освіти» розповіла доцент кафедри професійної освіти і комп’ютерних технологій Луцького НТУ Лілія Потапюк.

Цього року, розповідає співголова заходу доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри комп’ютерних наук Луцького НТУ Юрій Тулашвілі,  конференція особлива, адже приурочена до 60-річчя Волинської обласної організації УТОС. Тож до цієї дати була видана монографія «Інтегративний підхід до інклюзивної освіти осіб із порушеннями зору».

«Ми беремо участь у конференції ще з 2004 року і намагаємося активно працювати  над впровадженням інклюзивної освіти, обговорюємо нові ідеї, приймаємо актуальні рішення, реалізовуємо напрацювання. Серед учасників заходу є практики – це і педагоги, і реабілітологи, і власне незрячі люди, які зібралися висловити своє бачення і свої думки. За результатами конференції, із напрацьованими ідеями ми щоразу звертаємося до керівництва держави», - зазначає Юрій Тулашвілі.

Триватиме конференція три дні поспіль. 26 вересня зустріч учасників відбудеться у КЗ «Клеванська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №№1 І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради. Впродовж усіх робочих днів, присутні також мають нагоду оглянути і спробувати у використанні тифлообладнання фірми «Altix» (Польща), що дозволяє спростити побут незрячих.

Зазначимо, що організаторами конференції виступають: Волинська обласна рада, Волинська ОДА, Волинська обласна організація УТОС, ГО «Волинський обласний фонд «Зір», ГС ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», Луцький НТУ, СНУ ім.. Лесі Українки, Національний педагогічний університет ім.. П.П.Драгоманова, Академія рекреаційних технологій і права, КЗ «Клеванська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №№1 І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради.

Інформаційний відділ Луцького НТУ