Абсолютно творча, натхненна атмосфера панувала сьогодні у Луцькому національному технічному університеті. Свої творчі роботи представили студенти першого курсу кафедри архітектури і дизайну. Під науковим керівництвом викладачів кафедри Зоряни Рубан-Головчук та Миколи Рубана, вони влаштували архітектурно-мистецький проект «Свідки минулого в житті сучасності».
Взяла участь у відкритті виставки ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона подякувала студентам за можливість оглянути результати їхньої творчості, насолодитися мистецтвом та відчути душевний комфорт і стінах університету.
«У кожного є свій запах дитинства, який викликає найщиріші, найприємніші емоції. Для мене це запах майстерні мого діда, запах масляних фарб. Це той аромат, який ти вдихаєш і, незалежно від віку, згадуєш цей простір, відчуваєш душевний комфорт. Я пишаюся колективом кафедри, його студентами, ви неймовірно щасливі, бо вам подарований талант і це щось таке, чого ви заслужили або заслужили ваші предки у ваших родинах. Наш університет багатогранний, але такою креативною, душевною та творчою є кафедра архітектури і дизайну», - наголосила ректор.
Із вітальним словом виступив декан факультету будівництва, архітектури і дизайну Олександр Андрійчук. Він пригадав, як в університеті започатковувався архітектурний напрям, що брав свій початок зі спеціальності будівництво. І нині, завдяки архітекторам та дизайнерам, яких зокрема й навчають в ЛНТУ, ми можемо мати прекрасні, довершені, будівлі і споруди, які запам’ятовуються людям.
Своєю чергою, куратор проекту Зоряна Рубан-Головчук розповіла, що представлені роботи виконані в жанрі живопису, рисунку та графіки і присвячені архітектурі України.
«Наші роботи присвячені архітектурі України, серед них тій, що нині частково зруйнована. Сподіваюся, що наші пам’ятки архітектури до закінчення війни залишаться у своєму вигляді, а ті, що постраждали – відновляться або ж житимуть із нами далі на картинах та переноситимуть минуле у сучасність. А наші сьогоднішні студенти-архітектори зможуть збудувати щось нове, бо ця професія як ніколи актуальна і те, чому вони навчаються зараз, згодом зможе побачити вся країна», - ділиться викладач.