Перейти до основного вмісту

Свято профтехосвіти: коледжі Луцького НТУ хизувалися здобутками

На честь свята профтехосвіти у Луцьку відбувся концерт та виставка-ярмарок творчих доробків від студентів виробничих спеціальностей. Представники більше 20-ти професійно технічних закладів Волині зібралися на Театральному майдані міста, аби продемонструвати свої вміння, здобутки та вироби, а також заявити про себе і залучити нових абітурієнтів. Свої виставкові платформи та фотозони встановили й два коледжі Луцького НТУ: Любешівський ТК Луцького НТУ та ТК Луцького НТУ.

Завітав на свято й ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук. Він зауважив, що такі дійства особливо важливі для розвитку технічної освіти в державі та висловив свою повагу обом структурним підрозділам університету за участь у фестивалі. «Сьогодні можна сміливо заявити, що, нарешті, профтехосвіта в Україні дійсно відроджується: як на законодавчому рівні (уже приймаються кардинальні дії у напрямку її реабілітації), так і на практиці. Саме це ми можемо спостерігати тут. На виставці таке різноманіття  виробів, створених руками молоді, яка здобуває технічний фах, що просто не може не вразити і змушує пишатися. Тому, ми зобов’язані зараз усіма силами втримати таких спеціалістів в Україні, зменшити відтік професійних кадрів за кордон і створити для них умови, які б дозволяли справжньому професіоналу відчувати себе затребуваним та оціненим у своїй державі. Я дуже гордий нашими чудовими структурними підрозділами,котрі сьогодні присутні тут і достойно себе представляють. Це прекрасна демонстрація професійної роботи усіх працівників коледжів, які виявляють свою небайдужість та фаховість», - зазначає ректор.

Про важливість проведення таких заходів наголошує й директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк. Він зауважує, що на ринку праці існує величезна прірва між попитом на виробничі спеціальності та пропозицією, яка є на сьогодні в країні. «Наразі просто необхідно показувати молоді, що технічні професії – це дуже престижно, а головне прибутково. Сучасний світ уже перенаситився роботизацією і потребує людського ресурсу, людської праці. За кордоном ручна робота цінується особливо високо. Очевидно, що сьогодні майбутнє саме за технічними професіями», - стверджує Романюк.

Урочисте відкриття фестивалю відбулося за участі керівництва області, освітян та духовенства. Відтак, привітала зі сцени усіх присутніх зі святом професійно технічної освіти начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Людмила Плахотна. Також, із вітальним словом виступив голова Волинської ОДА Олександр Савченко, який наголосив на тому, що спеціалісти технічних сфер необхідні державі, а профтехосвіта – це основа успішного майбутнього України.

По завершенню офіціозу, глядачі мали змогу насолодитися співами і танцями колективів з усієї області та ознайомитися із представленими на виставці виробами кожного із професійно технічних закладів. Різноплановість продукції, яку, до слова, охочі могли придбати за доволі помірну ціну, просто зашкалювала. Тут і вироби з дерева та металу, плетіння, пластикові вироби надруковані на 3D принтері, й дизайнерський одяг та вишивка, флористика, і різноманітні смаколики, та навіть, лікери власного виробництва. Чого тільки не виготовляють власними руками учні ПТЗ.

Так, одним із найбільш яскраво представлених закладів був саме Технічний коледж Луцького НТУ. Студенти у тандемі із викладачами та керівництвом коледжу створили три атмосферних зони в першій з яких представили свої вміння: за допомогою вишивки створювати вишукані та елегантні речі. Зокрема, було представлено дві колекції вишиваного одягу «Родинне свято» і «Петриківські тіні», які стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності «Прорив легкої промисловості 2019». Друга зона, на фоні якої могли сфотографуватися усі бажаючи, несла в собі особливу місію. За словами заступника директора з навчально-виробничої роботи Технічного коледжу Луцького НТУ Інни Андрощук, така дизайнерська еко фотозона була створена студентами задля привернення уваги суспільства до проблеми забруднення навколишнього середовища, вона несе в собі своєрідний заклик відмовитися від пластику і переходити на використання природних матеріалів.

Своєю чергою, директор ТК Луцького НТУ Олег Герасимчук розповів: «Ми вже не вперше беремо участь у цьому фестивалі, оскільки розуміємо його важливість у привабленні абітурієнтів, а також у популяризації технічних спеціальностей серед молоді. Щоразу намагаємося яскраво заявити про те, що професійна освіта – це цікаво, актуально, прибутково та дуже затребувано в сучасних реаліях. Оскільки ми завжди намагаємося йти в ногу з часом, ловити всі його сучасні тенденції та бути небайдужими до актуальних проблем, то цього року наша виставка проходить в еко стилі. На жаль, яким би корисним не був технологічний прогрес, він несе в собі й певні мінуси. Саме тому ми звертаємо увагу усіх на те, що варто бути більш бережливим до природи та намагатися завдавати їй найменшої шкоди».

Своєрідною «фішкою» від ТК Луцького НТУ були майстер-класи з виготовлення святкової бутоньєрки та рисунку, а також проведення діагностики світлової системи автомобіля. Дівчата прямо на очах у публіки творити флористичну красу та малювали картину, а майбутні автомеханіки наочно демонстрували охочим, як запобігли швидкому перегоранню лампочки у фарі.

Ще одним, не менш привабливим для відвідувачів, закладом був Любешівський технічний коледж Луцького НТУ. Біля палатки гостей із Любешова було завжди людно. Здобні вироби, виготовлені вручну, солодощі та запашна випічка так і вабила усіх солодкоїжок.

Про те, які доробки привезли для представлення студенти та колектив Любешівського ТК Луцького НТУ розповідає заступник директора з навчально-виробничої роботи Анатолій Хомич: «У нас є три напрямки підготовки спеціалістів: кухар-кондитер, будівельний напрямок і механізація. Сьогодні тут в повній мірі представлені таланти наших юних кухарочок, які не лише зможуть прорекламувати себе, але й заробити коштів для свого закладу, якщо вдасться. Також, у нас навчаються дуже майстерні слюсарі, які створюють якісні вироби з металу, та інші талановиті молоді люди, які вміють виготовляти чудові вироби своїми руками. Я щиро сподіваюся, що такі заходи як сьогоднішній, привернуть увагу до проблеми нестачі професійних кадрів виробничих спеціальностей у нашій державі і заохотять молодь здобувати собі фах, який буде актуальний на ринку праці у будь-який час. А найголовніше – зупинить процес  безкінечного виїзду молоді за кордон та поповнить ринок праці новими спеціалістами».

Загалом, на фестивалі було людно та атмосферно. Смачні страви та напої, майстерні вироби, одяг, аксесуари та предмети побуту – усе це могли придбати усі охочі, що відвідали свято професійно технічної освіти, а ПТЗ змогли чудово заявити про себе та свої вміння. З такими майстрами своєї справи нас чекає чудове майбутнє!

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1250726818414699