Перейти до основного вмісту

Свято соцпрацівника, справедливість та філософи, - інтерактивний воркшоп «СОЦіоСТУДія» у Луцькому НТУ

31 жовтня, у «Коворкінг центрі» Луцького національного технічного університету відбувся інтерактивний захід воркшоп «СОЦіоСТУДія», приурочений відзначенню Дня працівника соціальної сфери України.

Розпочався захід із презентації нового логотипу кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук Луцького НТУ. Завідувач кафедри Оксана Жук розповіла, що він містить в собі дві складові: гуманітарну і соціальну. Першу демонструє сувій та філософський символ початку і кінця –  альфа і омега, а інша – виражена у вигляді долонь, що огортають сім’ю, як  символ дбайливості, добробуту, затишку та сімейного благополуччя. Далі Оксана Жук розповіла про формат заходу і зауважила, що формат воркшопу  не передбачає лекторів і слухачів. «Тут усі працюють злагоджено однією командою. Тому ми спробуємо втілити такий формат сьогодні і зробити його традиційним», - додала завідувач.

Завітав на інтерактив й ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він привітав майбутніх соціологів із прийдешнім професійним святом та побажав хорошої роботи. «Ви маєте відчувати себе щасливими через те, що у технічному університеті ваша спеціальність так яскраво виглядає. Вас чути і вас видно! Ви молоді, креативні, активні. Ваш фах дуже актуальний і важливий для нашої країни. Закінчивши університет, ви будете виконувати чудову місію – допомагати тим, хто слабший», - виголосив ректор.

Потому перейшли до обговорення таких важливих понять як гуманізм, справедливість, чесність та допомога. Загалом захід розділили на три площини роботи, де опрацьовували соціальну справедливість, соціальний аудит та соціальну  відповідальність. Ці напрями є основою соціальної сфери, своєрідні три кити, які тримають її на собі.

Так, студенти першого курсу спеціальності розповіли про поняття «справедливіть» в контексті давньогрецької міфології та через призму трактування відомих грецьких філософів – Аристотеля,  Платона та Сократа. Підсумував виступ студентів доцент кафедри соцзабезпечення та гуманітарних наук Олександр Ситник, наголосивши, що поняття справедливості проходить «червоною ниткою» через усю філософію, адже стосується усіх сфер людського життя.

Достатньо заглибившись у філософію, учасники воркшопу перейшли до більш детального розгляду безпосередньо соціальної справедливості. Зауважимо, що на початку заходу, перед входом до коворкінг центру, організатори виставили стенд «Що для тебе соціальна справедливість?», на котрий кожен бажаючий міг прикріпити наліпки із написом, котрий на їхню думку найкраще характеризує соціальну справедливість. Тож одним із видів роботи був розгляд та обговорення асоціацій та основних складових соцсправедливості.

Найбільш активною частиною заходу для учасників стало завдання, яке куратор процесу Оксана Жук назвала практичними кейсами. Студентів розділили на групи, роздали списки із переліком категорій населення, котрі потребують першочергового фінансування в області та дали завдання справедливо, за їхнім розсудом, розподілити додаткову фінансову допомогу. Після десятихвилинного обговорення кожна команда делегувала спікера, який аргументовано прозвітував про рішення.

Загалом, захід відбувся у неформатній, дружній та активній атмосфері із солодощами, фотозоною та гарним настроєм. Це чудова альтернатива застарілому формату аудиторних лекцій, де кожен студент задіяний, зацікавлений та поринутий у свою професійну стихію.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1371803349640378