Перейти до основного вмісту

ТЕХНІЧНИЙ ПРОГРЕС І СТУДЕНТИ

Навчально-виховний процес у Луцькому національному технічному університеті не обмежується вивченням дисциплін. Під час навчання у стінах закладу відбуваються і заходи спрямовані на творчий, інтелектуальний та соціальний розвиток студентів.

Так, в п’ятницю 11 грудня студенти факультету будівництва та дизайну груп БДН-42 та БДН-31 разом зі своїми кураторами Марією Смаль та Оксаною Дзюбинською відвідали музей технічного прогресу, що знаходиться на території розважального комплексу «Адреналін Сіті».

 


Єдиний музей в Україні, де зібрано приклади технічного прогресу, починаючи з найпростіших пристосувань первісних часів і до сьогодення, а також представлений хронограф з ілюстраціями та зразками найважливіших винаходів людства.

Мета створення такого музею є благородною і несе в собі як просвітницький характер, так і популяризацію досягнень людства загалом. Адже з кожним роком відбувається швидкий перехід до нанотехнологій. Тому завданням музею є збереження майбутнім поколінням раритетних експонатів, що характеризують цілі епохи науково-технічного прогресу.

 


З моменту відкриття експозиція музею нараховує понад 1000 експонатів! Усі вони демонструють історію винахідництва, яке є рушійною силою прогресу, адже з винаходу першого знаряддя праці й розпочалася загалом історія людства. В усі часи саме винахідництво допомагало людині в освоєнні природи, починаючи з видобування вогню і завершуючи польотами в космос.

У музеї значну увагу закцентовано на періоді інтенсивного розвитку радіотехніки, фото- та відеоприладдя, комунікаційних систем, годинників тощо. Вся експозиція музею розділена на декілька модулів, де представлені реальні експонати технічного прогресу.

 


 

Студенти з цікавістю слухали розповідь екскурсовода. На собі випробовували прогресивні винаходи. Найдопитливіші спробували зав’язати шнурівки обценьками. Відчули себе йогами, посидівши на стільці з цвяхів. Розглядали під мікроскопом голову комара. Дивувалися розмірам першого калькулятора та телевізора. І ще багато цікавого лишилося в пам’яті студентів на тривалий час.

Музей технічного прогресу динамічно розширюватиметься, а його колекція постійно збільшуватиметься, оскільки кожен бажаючий зможе долучитися до його наповнення, надавши музею експонат від себе. Крім того, технічний прогрес не стоїть на місці, а кількість новітніх винаходів інтенсивно збільшується практично щодня. Відтак, їх попередники займатимуть гідне місце в колекції музею.

Марія Смаль,

Оксана Дзюбинська,

доценти кафедри міського будівництва та господарства