Перейти до основного вмісту

«Ті, що відкривають шлях до успіху». #2 Інженерія програмного забезпечення

Віднедавна Луцький НТУ започаткував нову рубрику «Ті, що відкривають шлях до успіху». Тут ми знайомимо вас із своїми кафедрами, їхніми особливостями, цікавинками, а також особистостями, завдяки яким наші випускники набувають тих навичок, які допомагають їм ставати успішними.

Тож наступні, з ким ми вас знайомимо –  кафедра інженерії програмного забезпечення (факультет комп’ютерних наук та інформаційних технологій).

Привіт! Наша кафедра була створена у вересні 2019 року, до цього ми працювали у складі кафедри комп’ютерних технологій та професійної освіти, яка згодом розділилася на три окремі напрямки. Наш дружній колектив складається із 8 науково-педагогічних працівників, яких об’єднує активна та цілеспрямована завідувачка - кандидат технічних наук, доцент Ліщина Наталія Миколаївна. Ми знаходимося у складі факультету КНІТ і підпорядковуємося його декану Ростиславу Григоровичу Редьку.

Хочемо вам розповісти, що інженерія програмного забезпечення - це інженерна спеціальність, яка пов’язана зі всіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення специфікації до підтримки системи після здачі в експлуатацію.

Ми постійно вдосконалюємося та розширюємо свої професійні знання, уміння та навички. Зокрема, у складі кафедри працює професор Матвіїв Юрій Ярославович. Він є членом спеціалізованої вченої ради за спеціальністю Механіка деформівного твердого тіла, автор багатьох наукових праць і винаходів. Саме зараз він очолює науковий напрям - програмування для мобільних пристроїв.

А от приміром, професор кафедри за сумісництвом та декан ФФОЛП Андрущак Ігор Євгенович має п’ять дипломів про вищу освіту.

«Першу технічну освіту я здобув у Львівській політехніці. Згодом у  СНУ ім. Лесі Українки захистив магістерську роботу з юридичного напрямку,  а четверту і п’яту освіти отримав, коли вже працював у Луцькому НТУ – це ІТ та фінанси. Так збулася моя мрія і я отримав топ-освіти. Це не було самоутвердження, просто так склалася доля і кожна з освіт зіграла свою роль у моєму житті. Це ніколи не буває зайвим, так як і водійське посвідчення!» - Ігор Андрущак.

А ще, наші викладачі беруть активну участь у розвитку освіти на загальнодержавному рівні. До прикладу, Сіваковська Олена Миколаївна працювала у складі апеляційної комісії ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління проектами і програмами» (2018-2019 рр.). Нині Олена Миколаївна є керівником гуртка «Менеджмент проектів програмного забезпечення».

Кожного року наші студенти розробляють проекти, які представляються на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з «Управління проектами та програмами». Один із наших студентів,  Володимир Кузенков, був у числі переможців ІІ етапу цього конкурсу, представивши роботу «Управління проектом розробки системи віддаленого керування газовим котлом».

Ще одна наша особливість – можливість посиленого вивчення іноземної мови. Ми пропонуємо нашим студентам проходження додаткових занять з технічної англійської мови в позааудиторний час.

English 4 IT курси дозволяють:

- поглибити знання іноземної мови для проходження ЗНО на вступ у магістратуру;

- покращити знання англійської мови для отримання високооплачуваної роботи в провідних ІТ-компаніях України та світу;

- навчитися заповнювати проектні заявки для отримання грантів за кордоном;

- опанувати ІТ-вокабуляр для навчання по подвійному диплому за спеціальністю за кордоном;

- розширити власний словниковий запас для заведення нових знайомств з фахівцями ІТ-сфери в різних куточках світу.

Разом із вами ми будемо займатися інноваційною та дослідницькою  діяльністю. Наприклад, наш студент групи ІПЗс-21 Генелюк Владислав під керівництвом Потейчука М.І. розробив систему стеження за сонцем для автоматичного позиціонування масиву фотоелектричних модулів.

Переваги застосування одновісного трекера «Схід-Захід» в тому, що річна генерація електроенергії збільшується на 30-40%. Управління здійснюється за допомогою системи стеження за сонцем (астрономічний алгоритм відкритого циклу з використанням GPS для визначення часу і позиціонування) із автоматичним позиціонуванням масиву фотоелектричних модулів (ФЕМ).

А ще наші студенти долучаються до проєктної діяльності. Зокрема, у 2018 році проєкт студентки гр. ІПЗм-11 Золотоверхової Тетяни «Sunny learning» (Сонячне навчання) став переможцем серед соціально-інноваційних проектів, який відбувався за підтримки Британської ради в Україні та ГО «Молодіжна платформа».

Якщо вам цікава розробка комп’ютерних ігор та різноманітних програм, у нас на кафедрі займаються саме цим. Так, виконуючи курсові роботи, проходячи практики в ІТ-компаніях студенти виконують реальні проекти: розроблять комп’ютерні ігри та програми з розпізнавання образів; створюють власні чат-боти та системи доповненої реальності.

Крім того, студенти кафедри інженерії програмного забезпечення брали участь у турнірі з кіберспорту LNTUCUP і змагалися за право представляти свої сили на Всеукраїнському рівні. За результатами змагань, із-поміж 30 команд, що  брали участь у Всеукраїнському турнірі серед студентів з кіберспорту «Ukrainian University Open 2019 Winter Cut», наші студенти посіли третє місце. 

Також ми впевнені – не буває ефективного навчання без співпраці із відомими компаніями, котрі пропонують студентам місце проходження практики, дають власні професійні поради і навіть є потенційними роботодавцями. Ми співпрацюємо з ІТ-компаніями регіону, які дозволяють викладати сучасні технології розробки програмного забезпечення на реальних прикладах та проходити практичну підготовку, виконуючи реальні ІТ-проекти. Лише для студентів нашої спеціальності (121 Інженерія програмного забезпечення) провідні фахівці ІТ-компаній міста Луцьк щотижня читають лекції та проводяться майстер-класи.

Закінчивши університет за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення», будьте певні –  вас чекатимуть у ролі:

Developer / Programmer – інженер-програміст;

Software Developer / Programmer – розробник програмного забезпечення;

Web Developer / Programmer – розробник веб-застосувань;

Database Developer/ Programmer – програміст баз даних;

Game Developer / Producer – програміст – розробник комп’ютерних ігор;

Data Analyst – фахівець з аналізу даних;

QA Specialist – фахівець з тестування та супроводу програмного забезпечення.

Програмуй своє майбутнє разом з кафедрою інженерії програмного забезпечення!

 

Після навчання на кафедрі ви отримаєте високооплачувану перспективну роботу!

 

Проходження практики в ІТ-компаніях, залучення до реальних проектів!

 

Пам’ятаймо! Тяжко в навчанні – легко в роботі!

 

Молоді, амбіційні, мудрі та досвідчені – це про викладачів кафедри!

 

Участь в проектах, можливість навчання за кордоном – це про нас!

 

Якщо ви відчуваєте, що сфера ІТ для вас близька, знайте - на кафедрі ІПЗ вас цінуватимуть і вкладатимуть душу, бо кожен випускник вам скаже, що саме тут дають можливість освоїти новітні технології, отримати нові знання та навички в галузі будь-якого програмного забезпечення і відкриють для вас унікальний світ науки і технологій.

«На кафедрі панує доброта, чуйність та душевність! Проводяться виховні години за чашкою чаю та ряд інших виховних заходів, в яких беруть участь студенти та викладачі зі своїми сім’ями! Студенти з викладачами долучаються до соціальних ініціатив, займаються волонтерською діяльністю», - запевняє Наталія Ліщина.