Перейти до основного вмісту

«Це зміна світогляду, нові враження та ідеї», - Луцький НТУ у світовому флешмобі #ErasmusDays

Луцький національний технічний університет долучився до світового флешмобу #ErasmusDays. В рамках заходу, відбулася презентація «Changing lives, opening minds», що складається із доповідей учасників Еразмуса, демонстрації інформативних відео про Еразмус+ та інтерактивної діяльності.

Розпочалася зустріч зі студентами та викладачами з привітального слова від проректора із науково-педагогічної діяльності Луцького НТУ Олени Ковальчук. Вона розповіла, що університет є активним учасником програми Еразмус+, яка існує з 2014 року і підтримує співпрацю між університетами України та Європейського Союзу.

«Україна - одна зі 150 країн Європи, які беруть участь у програмах Еразмус+ і які орієнтовані на вищу освіту. У цьому напрямку було виграно чимало проектів, зокрема Луцький НТУ став переможцем проекту за співпраці із ЗВО Грузії. Загалом ми стали переможцями 4 проектів з реалізації програм академічної мобільності», - зазначила проректор.

Згодом, шляхом відеозвернення, про особливості програм Еразмус+, критерії відбору, шляхи фінансування та необхідні документи розповіла координатор національного офісу Еразмус Катерина Жданова.

Разом з тим, на захід завітали викладачі Луцького НТУ, які мали досвід перебування у закордонних ЗВО, в рамках програми академічної мобільності. Так, доцент кафедри менеджменту Валентина Галущак поділилася досвідом перебування у Люблінській Політехніці та в університеті Браганси (Португалія).

«Еразмус – це не просто поїздка за кордон не за свій кошт, це - зміна світогляду, нові враження та ідеї, можливість зануритися в життя однолітків і викладачів, натхнення на реалізацію власних проектів», - розповідає Валентина Галущак.

Вона додала, що  поїздка стала викликом для самого себе,  адже ти потрапляєш у нове для себе середовище й до того ж, розумієш необхідність вдосконалити рівень володіння англійською мовою. Найбільше в університеті Португалії, каже спікер, вразило ставлення між колегами, адміністрацією, викладачами і студентами. Партнерство – це головне, що прагнуть вибудувати в університеті педагоги та молодь.

«Партнерство – це коли студент відчуває, що викладач може допомогти йому у всьому і стати другом, до якого завжди можна звернутися. Це позитивне налаштування і відкритість», - каже Валентина.

Науковиця зазначає, що від моменту приїзду іноземного студента у Португалію, до нього одразу приєднується місцевий студент-наставник, який допоможе зорієнтуватися у місті, в навчальному закладі, знайти житло тощо. Цікавим досвідом стало привчання молоді бути відповідальним за своє життя. Так, в університеті Браганси відбувалася вечірка для іноземних студентів з метою ознайомлення із різними традиціями та культурами світу. На вечірці у вільному доступі були алкогольні напої, які могли вживати і викладачі і студенти. Це не заклик, каже спікер, долучати студентів в Україні до алкоголю, втім це спосіб привчити молодих людей до культури споживання, розмежування насолоди і головного болю, до відповідальності за себе, своє здоров’я та життя.

Що стосується володіння мовою, то не усі викладачі Браганси досконало знають іноземну, втім усі її посилено вивчають, адже це дає більше можливостей бути цікавим для себе самого, а відтак і для студентів та колег.

Навчають за кордоном, розповідає Галущак, планувати свій час. Там бібліотеки відкриті цілодобово і «заганяти» у читальний зал студентів немає потреби, адже усі вони мотивовані виконувати проекти у команді, відповідати за них і досягати успіхів у їх реалізації.

«Якщо у вас є сумніви щодо участі у подібних програмах, то я вам бажаю більше сміливості і впевненості. Якщо ви не будете ставити цілі, ви не зможете до них дійти, тож обов’язково скористайтеся можливістю і подавайтеся на участь у програмах», - закликала Валентина Галущак.

Про власний досвід участі у програмі розповіла завідувач кафедри менеджменту Луцького НТУ Наталія Вавдіюк. Вона побувала в університеті Паммуккале (Туреччина) і нині зазначає, що участь у проекті дала можливість познайомитися із науковцями та студентами із багатьох країн та розвинути співпрацю із проектної діяльності. Два роки тому, розповідає спікер, завдяки програмі Еразмус, у Луцькому НТУ цілий рік перебували студенти з Туреччини і уже сьогодні вони часто приїздять до Луцька у якості туристів, щоразу відвідують наш університет, запрошують викладачів у гості та дякують за цікаві враження і досвід. Відкритість й щирість людей у Туреччині вразила Наталію Вавдіюк, адже батьки студентів охоче запрошують педагогів на святкові обіди і відмовити у запрошенні значить образити родину.

«Культура гостинності, спілкування, поваги до викладачів – незвичні речі, але це саме те, що варто запозичити. Тому я бажаю нашим викладачам не боятися нового, подавати заявки на участь у програмах і звертатися до міжнародного відділу за допомогою, яку там точно нададуть», - зазначила Вавдіюк.

Завідувач кафедри матеріалознавства Луцького НТУ Микола Мельничук протягом 5 років побував в багатьох країнах, завдяки різноманітним програмам і нині наголошує, що університет – це не лише середовище, де молодь зростає як професіонали, це середовище, яке формує студента як людину.

«Соціум впливає на світогляд і допомагає різносторонньо розвиватися. Єдина перешкода – рівень знання англійської мови, але і це є стимулом для розвитку. Ні перед чим не зупиняйтеся і рухайтеся вперед, адже ви отримаєте масу позитивних моментів не лише від перебування за кордоном, але й від побудови хороших зв’язків, дружніх відносин і спільних проектів», - закликає Мельничук.

Неабияк зацікавила присутніх розповідь студентки Луцького НТУ Юліанни Валецької про враження від поїздки у Туреччину. Дівчина каже, що зі школи мала на меті навчатися за кордоном, а тому постійно перебувала у пошуках цікавих проектів та грантів. Спочатку спробувала потрапити на навчання у Литву, але не пройшла співбесіду. Натомість, ділиться студентка, це не була поразка, а навпаки, цінний досвід, адже саме таким чином вона дізналася, як відбувається відбір учасників і відчула, чи на достатньому рівні володіє іноземною мовою.

Після другої спроби дівчині вдалося потрапити на навчання в університет Паммуккале у Туреччині: «Коли їхала тули, було страшно, оскільки це зовсім інша культура і я не знала, чого очікувати. Але по приїзду, була шокована, наскільки це розвинена країна і як далеко ми від неї відстали. На кожного іноземного студента чекав свій ментор, який за нас відповідав, допомагав знайти квартиру, зорієнтуватися у місті тощо. Дуже вразило ставлення студентів до навчання, адже їх не змушують вчитися, вони ходять на пари, бо обрали спеціальність і хочуть бути успішними».

«Еразмус змінює свідомість. Зараз в мене чимало друзів із різних куточків світу і ми продовжуємо з ними спілкування. Еразмус - не про навчання, а про студентські роки. Це постійні вечірки, екскурсії, ознайомлення із світовими традиціями і культурами. Це вільний зв’язок із викладачами, з якими можна піти на каву і дружньо спілкуватися. Це ніби виклик для самого себе і себе варто спробувати. Після такого досвіду, я почала більше подорожувати, бо світ став відкритим для мене», - наголошує дівчина.

Насамкінець присутні на неформальній зустрічі, так би мовити, «погралися», адже могли перевірити свої знання про Еразмус+, шляхом участі у вікторині, описати власні враження про програму. Захід дозволив студентам і викладачам зблизитися, поспілкуватися, окреслити плани і способи їх реалізації, а також надихнутися новими ідеями та відкрити світ для себе та себе у світі.

Додамо, що Луцький НТУ – один із перших ЗВО в Україні, що зголосився взяти участь у флешмобі. Впродовж трьох днів з 10 по 12 жовтня триватиме відзначення програми Erasmus + в Європі та за її межами під час #ErasmusDays. Це унікальна можливість організувати захід, поділитися досвідом Erasmus або оширити інформацію про свій проект.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото – Олена Третяк.

Більше фото тут:

https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1351800198307360