ТУРИСТИ ЛУЦЬКОГО НТУ
РОЗРОБИЛИ ТА ПРЕДСТАВИЛИ
«ЕКОЛОГІЧНУ СТЕЖИНУ»
Підготовка студентів у галузі туризму не обмежується лише теорією, а, в першу чергу, направлена на розширення та освоєння студентами практичних навичок. Так, у суботу, 21 жовтня, студенти груп ТР-41, ТРс-21 у рамках вивчення дисципліни «Екологічний туризм» під керівництвом старшого викладача кафедри туризму та цивільної безпеки Юлії Дащук представили своїм колегам-першокурсникам «Екологічну стежину». До її підготовки вони готувалися з 1 вересня і реалізовували свої напрацювання на теренах Жидичинської сільської ради, зокрема у лісі, що розташований у селі Кульчин. Маршрут був помаркований та поділений на 7 зупинок. Кожна із них давала можливість студентам набувати навики у різних сферах життя, а головне щоразу відкривати їх «еко» складову. Зокрема, мова йшла про екопобут, матеріали, з яких виготовляється цегла на Кульчинському силікатному заводі (до слова, він розташований за кілька метрів від лісу), особливості збирання грибів та ягід, а також секрети виготовлення екокосметики своїми руками. Особливо захоплюючим став етап «Екостежини» під назвою «Допоможи собі сам», де студенти вчилися надавати першу медичну допомогу у разі укусів диких тварин та отруйних змій. А який же турист не вміє правильно в’язати вузли? Майстер-клас у цій сфері, а також орієнтування на місцевості за допомогою карти, компаса, небесних світил та місцевих об’єктів допомогли нашим туристам ще більше закохатися у професію, яку вони обрали. Завершальною точкою «Екологічної стежини» стало розпалення вогню і, як показала практика, у «сиру» погоду це не так і легко зробити.
Загалом студенти-четвертокурсники достойно виконали поставлені завдання, цікаво подали інформацію та зоохочували екскурсантів до подальших подорожей.
Упродовж стежини усі жартували, співали, знайомились. Одержані результати ще потребують вдосконалення, але віримо, що напрацювання студентів стануть основою для подальшого туристично-рекреаційного розвитку лісу села Кульчин, який, до слова, належить до Національно природного парку «Цуманська пуща».
Юлія Дащук,
старший викладач кафедри туризму
та цивільної безпеки