Перейти до основного вмісту

ТВОРЧІСТЬ ЯК СТИЛЬ ЖИТТЯ:
ПОЕТИЧНИЙ ВЕЧІР ВІДБУВСЯ В ЛУЦЬКОМУ НТУ

Літературно-мистецький вечір під назвою «Сучасна українська поезія» відбувся 30 березня, у четвер з нагоди Всесвітнього дня поезії, що відзначається щорічно 21 березня.

 

Надія Гуменюк, Валентина Штинько, Євгенія Назарук, Микола Більшевич, Володимир Столярчук стали гостями поетичного рандеву в Луцькому національному технічному університеті.

 

Ініціатори творчого вечора – підрозділ організації виховної роботи серед студентів, бібліотека та Технічний коледж Луцького НТУ.

 

«Приємно, що в технічному університеті стільки поезії», – зазначила відома не лише на Волині, а й в усій країні поетеса, прозаїк, публіцист, лауреат багатьох літературних премій Надія Гуменюк. Вона розповіла публіці про найсвіжішу книжку «Танець білої тополі» та найуспішніше видання «Вересові меди». З поетичного доробку авторка продекламувала кращі зразки філософської та інтимної лірики, викликавши овації.

 

Валентина Штинько розповіла, як їй вдалося поєднати роботу журналіста з поетичним хистом і подарувала глядачам вірші-спогади з дитинства та вірші про любов.

 

Чуттєво та жіночно звучали вірші вчителя-словесника та поетеси Євгенії Назарук. Про її збірку «Медунки у грудні» так сказала Валентина Штинько: «Її інтимна поезія викликає душевні поривання. Я чула думки багатьох жінок: я теж так думаю, так відчуваю, але я так сказати не змогла. І ось за нас сказала Євгенія Назарук».

 

Але якщо поєднання фаху журналіста чи філолога з поетичним хистом видається цілком реальним, то інші гості – Володимир Столярчук і Микола Більшевич продемонстрували, що й інженер може бути поетом. Обидва автори свого часу отримали технічну освіту саме в Луцькому НТУ.

 

«Я писати почав завдяки Луцькому НТУ», – зазначив Володимир, відомий як поет і організатор Культурного обєднання «100 Вт», випускник факультету екології та приладо-енергетичних систем (працює за фахом інженера).

 

Микола – відомий автор і виконавець бардівських пісень, закінчив машинобудівний факультет і працює у сфері освітнього туризму. «Чи ви знаходитесь в технічному університеті, чи ні – пишіть поезію для свого духовного та особистісного розвитку», – наголосив митець.

 

Ділилась своїми пробами пера, декламувала сучасників, виконувала музичні твори і університетська молодь. Так, випускник 2016 року факультету бізнесу Антон Безносиков прочитав публіці поезію сучасного, постмодернового поета Сергія Жадана «Декому краще вдаються приголосні, декому – голосні». Студент машинобудівного факультету Сергій Фелістович виконав вірш у память про майстерного волинського поета-сатирика Костя Волиняку (Феодосія Мандзюка).

 

У рамках заходу діяла книжкова виставка ««Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово», яку підготували працівники бібліотеки. Експозиція включала в себе як збірки сьогоднішніх гостей, так і класиків української літератури. Після завершення вечора глядачі мали змогу придбати книжку з автографом запрошених митців.

Галина Мартинюк