Перейти до основного вмісту

У ЛУЦЬКОМУ НТУ ОБГОВОРИЛИ
ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВОЛИНІ

24-25 березня 2017 року на кафедрі екології відбулась щорічна зустріч за круглим столом молодих науковців, вчених, студентів, аспірантів. Заявлена тематика цього заходу – «Екологічні проблеми Волині» охопила широкий спектр наукових і прикладних завдань з охорони довкілля.

Основними напрямками роботи секцій круглого столу були такі: забруднення довкілля у регіоні; співпраця державних установ, науково-дослідних та освітніх інституцій, громадських організацій у вирішенні екологічних проблем; транскордонні впливи на стан довкілля та забезпечення їх моніторингу; агроекологічні проблеми Волині та наукові здобутки у сфері охорони ґрунтів; енергетична безпека середовища: екологічні аспекти; функціонування заповідних територій, біорозмаїття, охорона рослинного і тваринного світу; ресурсозбереження та збалансоване природокористування.

 

Під час проведення цього круглого столу взяли участь чимало представників виробничих і дослідницьких організацій. Зокрема, Ківерцівський національний природній парк «Цуманська пуща», Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, комунальна установа «Волинська обласна Мала академія наук», Інститут вищої освіти НАПН України, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Особливий інтерес і активні дискусії викликали доповіді, присвячені наступним актуальним проблемам:

моніторингу водних об’єктів у Шацькому національному природному парку (професор Мольчак Я.О.);

 

• фітосозологічної оцінки псамофільних комплексів Маневицького району (доцент Кузьмішина І.І.);

 

антропогенних зміни фауни мошок Українського Полісся впродовж останнього століття (доцент Теплюк В.С. );

 

• вирішення проблеми накопичення залізовмісних відходів на прикладі окалини кувально-штампувального виробництва ПАТ «Ковельсільмаш» (аспірант Савюк І.В.);

 

аналізу змін у атмосферній грозовій діяльності в контексті глобального потепління (на прикладі м. Луцька) (студент – магістрант Зубрицький Б.С.);

 

моху у вертикальному озелененні: приклади і можливості для Луцька (студентка Овадюк І.М.);

 

можливості використання відкритих даних ДЗЗ для моніторингу довкілля Волині. (доцент Федонюк М.А.);


Найактивніші учасники отримали сертифікат учасника круглого столу.


Проведений захід збагатив учасників новими знаннями, досвідом, плідним творчим спілкуванням та надихнув до подальших досліджень та практичних проектів для вирішення екологічних проблем Волині.

Оксана Жадько,
асистент кафедри екології