Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ показали, як передаються сигнали FM-різних діапазонів

11 квітня на факультеті комп’ютерних наук та інформаційних технологій відбулися заходи, присвячені святкуванню 10-річчя Луцького НТУ як національного. Зокрема, продемонстрували обладнання для передачі сигналів FM-різних діапазонів. Опісля відбувся круглий стіл на тему «Особливості тестування програмного забезпечення».

Відтак, як передаються сигнали FM-різних діапазонів, показали в спеціалізованій лабораторії «Безпровідних технологій передачі даних». Лабораторія була створена в рамках проекту «Tempus-Promeng». В ній було розміщено обладнання, отримане завдяки реалізації проекту, на суму більше як 6 тисяч євро. Кафедра компютерних технологій вклала в будівництво та ремонт лабораторії більше 20 тисяч гривень, в тому числі спонсорських. Опанування базових знань та набуття практичних навичок при вивченні системи безпровідних технологій передачі даних, створюють засади для подальшого засвоєння спеціалізованих дисциплін у сфері інформатики, комп’ютерних систем, автоматики та керування, телекомунікацій і тощо і буде суттєвим підґрунтям для подальшого вдосконалення професійної майстерності спеціалістів у галузі ІТ-технологій.

«Системи зв’язку, телекомунікації та інформаційна безпека телекомунікаційних систем є в даний час однією з галузей науки і техніки, яка найбільш досить швидко розвивається та вдосконалюється. Безперервно зростає потреба в передачі різних потоків інформації, при цьому повинна забезпечуватись цілісність переданої інформації і нерідко конфіденційність передачі. Передача інформації є найважливішим завданням в системах зв’язку, телекомунікацій, комп’ютерних мережах, телефонії, навігаційних та вимірювальних системах і т.д», - розповів декан факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій Ростислав Редько.

Також на факультеті комп’ютерних наук та інформаційних технологій відбувся круглий стіл на тему «Особливості тестування програмного забезпечення». Присутні розглянули основні аспекти та перспективи тестування програмного забезпечення як процесу технічного дослідження, призначеного для виявлення інформації про якість продукту відносно контексту, в якому він має використовуватись. Розглядали різні техніки тестування, що включали як процеси пошуку помилок або інших дефектів, так і випробування програмних складових. Оскільки число можливих тестів навіть для нескладних програмних компонент практично нескінченне, тому було продемонстровано стратегію тестування, що полягала в тому, щоб провести всі можливі тести з урахуванням наявного часу та ресурсів.