Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ показали як поєднати реальний світ із творчістю

Студентам та викладачам художникам Луцького НТУ вкотре вдалося здивувати своїми творчими ідеями і їх вдалою реалізацією. Відтак, третьокурсники на чолі із керівником презентували виставку творчих робіт «Ідея Місто», у якій поєднали реальність із творчістю та зобразили Луцьк у зовсім новій, ще небаченій, інтерпретації.

Керівник проекту, кандидат мистецтв Юлія Бондарчук розповідає, що дуже важливо, живучи у місті, помічати його деталі, які здавалося б, уже стали буденними.

«Яким би місто не здавалося сірим й одноманітним, важливо побачити його в інших відтінках; гуляючи вулицями, шукати натхнення серед тих елементів, які уже здаються звичними. Ми зі студентами створили інсталяцію з ниток і цим хотіли передати ідею зв’язку яскравої та цікавої творчості з містом, тобто показати те, яким воно є і яким може бути. Нитки, так би мовити, пов’язують реальний світ зі світом творчості. Це одночасно і зв’язок і перетин вуличок у місті, якими ми можемо гуляти й милуватися архітектурою, пам’ятками, і звичайно, зустрічати цікавих та хороших людей».

В.о. завідувача кафедри дизайну Наталія Скляренко додає, що представлені роботи носять декоративний характер: «Деякі роботи мають додаткові елементи, що наближають їх до, так званих, лайф-картин, які супроводжуються частинками живої природи або деякими накладними елементами. Окремі з картин містять пошаровий живопис з використанням аплікацій. Є робота у стилі  печворк».

Зачепили картини студентів і свідомість проректора із науково-педагогічної роботи Валентина Талаха. На його думку, творче бачення молоді важливіше та цінніше академічного стилю художників, адже змушує інакше дивитися на світ.

«Ви зачепили мою душу і емоцію – це головне. Ви хотіли показати архітектуру Луцька і, мені здається, ви передали свій стан у цьому місті, свою молодість, свої враження і життя, можливо навіть момент закоханості… і вам це вдалося. Не змінюйтеся, не переходьте на академічні методи і стилі, адже чим далі від академізму, тим ближчі ви будете до життя, до людей і до успіху. Я вас вітаю, будьте далі молодими, неординарними і креативними», - наголосив проректор.

Проректор Сергій Шимчук закликав студентів розвивати себе та свої таланти і продовжувати вражати: «Що надихає нас, викладачів, адміністрацію університету? Безумовно, це ваші роботи, ваші виставки. Ви демонструєте різні стилі, а з нагоди Дня художника ви нас насправді вразили. Ці картини -це ваше бачення міста і те, яким би ви його хотіли бачити. Усі вони дуже гарні і своєрідні, тому продовжуйте розвивати себе, успіхів».

Висловив своє захоплення декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Бондарський. Він подякував кафедрі, за те, що з року в рік зберігає традицію виставок творчих робіт і студентів і викладачів, а також  висловив сподівання на скору презентацію наступних цікавих креативних заходів. Натомість асистент кафедри  наголосила, що продемонстрована сьогодні техніка виконання гідна високої оцінки, адже це доволі нелегка для студентів робота: «Для того, щоб зробити те, що ви презентуєте, треба насправді уже вміти малювати, бо художник починає інтерпретувати тільки тоді, коли вже знає всі основи. Тому 3 курс – це достойний рівень, роботи дуже гарні, вітаю вас з таким успіхом».

До приємного перегляду запросила присутніх керівник проекту Юлія Бондарчук і побажала шукати натхнення у звичайних речах.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1352775028209877