Перейти до основного вмісту

 

У Луцькому НТУ розпочала роботу спеціалізована вчена рада у новому складі

У Луцькому національному технічному університеті відбулося засідання спеціалізованої вченої ради у новому складі із захисту дисертацій за спеціальністю «Матеріалознавство».

Відтак, захищав дисертаційну роботу асистент кафедри машинобудування Дніпровського державного технічного університету Дмитро Середа. Його наукове дослідження спрямоване на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності «Матеріалознавство».

Тема дисертації, представлена на розгляд членів спеціалізованої вченої ради: «Формування структури і властивостей хромоалітованих покриттів конструкційних матеріалів в умовах саморозповсюджувального високотемпературного синтезу».

Науковий керівник д.т.н., професор Бейгул О.О.

Передусім, привітав усіх присутніх ректор Луцького НТУ Петро Савчук:

«Мені надзвичайно приємно не лише бачити вас у стінах Луцького НТУ, але й велика честь бути сьогодні разом з вами і оцінювати першу роботу, яка представлена до розгляду й пройшла усі попередні формальності. Хочу побажати плідної роботи нашій спеціалізованій вченій раді».

Потому секретар спеціалізованої вченої ради озвучив біографічні дані дисертанта та розповів про його наукові здобутки. Після того із доповіддю та презентацією виступив сам здобувач Дмитро Середа.

За його словами, сучасні темпи виробництва в Україні вимагають розробки нових конструкційних матеріалів, які при низькій собівартості мали певний комплекс фізичних і механічних властивостей. Одним із напрямків отримання таких матеріалів є виробництво конструкційного матеріалу з температуро-, зносо- і хімічно стійкими покриттями на робочих поверхнях. Тому актуальним є питання підвищення експлуатаційних характеристик деталей, за рахунок створення захисних покриттів. Серед методів поверхневого зміцнення широке застосування знаходять хромоалітовані захисні покриття, які отримані різними методами. У зв’язку з цим для України є актуальною розробка нових способів отримання захисних покриттів, що дозволятимуть регулювати їх склад і структуру, забезпечувати необхідні експлуатаційні характеристики при мінімальному рівні їх формування.

Після презентації дослідження на здобувача чекали запитання від членів спеціалізованої вченої ради. Потому до слова запросили наукового керівника, для, так би мовити, підсилення позицій дисертанта. Він, зокрема, розповів про актуальність дослідження, грамотність подання матеріалу та про фаховість і науковий потенціал доповідача.

Насамкінець члени спеціалізованої вченої ради розглянули усі попередні відгуки на роботу дисертанта, заслухали його відповіді та прийняли позитивне рішення.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1123334844487231

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ