Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ стартувала міжнародна конференція з енергетичної безпеки навколишнього середовища

У стінах Луцького національного технічного університету розпочала свою роботу V Міжнародна науково-практична конференція «Енергетична безпека навколишнього середовища». До участі у заході долучилися поважні науковці та фахівці у галузі екології.

Передусім привітав учасників конференції завідувач кафедри екології та агрономії Луцького НТУ Василь Іванців. Він представив гостей заходу, озвучив тематичні напрямки і ознайомив із регламентом роботи.

Із вітальними промовами виступили також проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук та декан факультету екології, туризму та електроінженерії Владислав Волинець. Вони побажали присутнім успішної та плідної роботи на конференції, а також наукових досягнень, що впливатимуть на енергетичну безпеку Волині та України в цілому.

Варто зазначити, що основними тематичними напрямками конференції є:

-енергетична безпека природного та соціального середовища: екологічні аспекти;

-забруднення навколишнього середовища: регіональний вимір;

-моніторинг локальних, регіональних та транскордонних впливів на стан природного середовища;

-агроекологія, ґрунтознавство, органічне землеробство;

-функціонування заповідних територій, охорона рослинного і тваринного світу;

-ресурсозбереження та збалансоване природокористування;

-екологічна психологія та педагогіка.

Розпочалося пленарне засідання із доповіді старшого науково співробітника Поліської дослідної станції Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» Володимира Гаврилюка. Він представив до уваги присутніх дослідження на тему «Компости та біопрепарати в екологічному фермерстві Польщі». У ході доповіді, спікер акцентував увагу на перевагах застосування компосту у господарстві, на складових, що використовуються для компостування та основних факторах успішного компостування.

Згодом про сучасні супутникові дані для моніторингу довкілля Волині розповів доцент кафедри екології та агрономії Луцького НТУ Микола Федонюк.

На пленарному засіданні взяли участь директор Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» Ігор Квач, який розповів про особливості територіальної організації Цуманської пущі; директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони грунтів України» Микола Зінчук, який поінформував про утилізацію органічних відходів методом біоферментації; начальник відділу еколого-освітньої роботи НПП «Північне Поділля» Мирослава Єргуньова та провідний фахівець з екологічної освіти Людмила Кудрик, які представили доповідь на тему: «Пам’ятка Пеняцька» - рушій заповідної справи».

Разом з тим, про створення та роботу Басейнових рад розповіли директор регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук та заступник директора Геннадій Мушка. Із доповідями виступили науковці Луцького НТУ Ігор Мерленко та Юрій Ващелюк, які підняли теми розробки СЕО на прикладі побудови мікро ГЕС р.Дністер та порівняльний аналіз методів прогнозування генерованої потужності сонячних електростанцій. До того ж, долучилися до конференції із власними дослідженнями студенти, зокрема Іван Соніч (Луцький НТУ) та Бебко Алла (Республіка Білорусь).

Додамо, що триватиме конференція протягом двох днів. Впродовж цього часу науковці працюватимуть у секціях, а в позаробочий долучаться до екскурсії Луцьком. Підсумкове засідання та закриття конференції відбудеться 4 жовтня.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут:https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1346505572170156