Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ стартувала VII Міжнародна конференція «Інформаційні технології в освіті, науці та виробництві»

У стінах Луцького національного технічного університету відбулося офіційне відкриття VII Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології в освіті, науці і виробництві» (ІТОНВ-2019).

Передусім привітала учасників та гостей конференції завідував кафедри компютерних технологій та професійної освіти Наталія Чернящук:

«Хочу висловити подяку усім, хто знайшов можливість взяти участь у нашому заході. Гарною традицією стало проведення міжнародних науково-практичних конференцій, з метою обговорення нагальних проблем та виокремлення конкретних рекомендацій щодо їх розвязання. Мені дуже приємно, що протягом семи років кафедрою підтримується гарна традиція проведення конференції. Об’єднавши дослідження у всіх наукових напрямах, ми зможемо знайти наукові вирішення низки інформаційних питань, але дослідження не повинні лишатися лише теоретичними. Тому важливим та цінним є той факт, що нам вдалося об’єднати зусилля органів влади, іноземних та вітчизняних експертних установ, наукових організацій і тим самим об’єднати теорію і практику, використовуючи найкращі світові традиції».

Своєю чергою, проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук додав, що ІТ-технології є дуже актуальними і затребуваними у сьогоденні, адже без них не зможе існувати жодна інша галузь.

«Дякую учасникам конференції, що ви знайшли можливість і приїхали на захід, адже це важливо і говорить про те, що конференція, започаткована багато років тому, активно розвивається і набуває вагомого змісту, науково-практичного значення. Сьогоднішня конференція є логічним продовженням наукових заходів, які проводяться у Луцькому НТУ та інших українських ЗВО, в рамках XIII Фестивалю науки. Це говорить про те, що в нас розвивається наука, нам є про що говорити і є що показати. Якщо говорити власне про ІТ-технології, то це сфера яка найбільш динамічно розвивається у світі. Без систем управління, розрахунку інші галузі розвиватися не можуть, тому конференція дуже актуальна. Зазвичай конференції - це певний підсумок напрацювань, які треба обговорити, узагальнити і я впевнений, що результатом сьогоднішнього заходу саме так і буде. Бажаю вам плідної роботи, цікавого спілкування і гарно проведеного часу», - наголосив проректор.

Із вітальним словом виступила заступник начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій Луцької міської ради, начальник відділу інформаційних технологій Наталія Хмель: «Інформаційні технології дуже важливі у сьогоденні і Луцька міська рада  відкрита до інновацій та нових технологій. Важливість тематики конференції важко переоцінити, адже цифрові трансформації нині дуже актуальні. Тому бажаю плідної роботи і отримати нові знання, щоби успішно їх в подальшому використати».

За словами модератора заходу Наталії Чернящук, в роботі конференції беруть більше 100 молодих науковців із різних країн світу та майже з усіх куточків України. Крім того, до організації засідання долучилися кафедра комп’ютерних технологій та професійної освіти Луцького НТУ, Інститут модернізації змісту освіти МОН України, Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, НУ «Львівська політехніка», Національний університет водного господарства та природокористування, Луцький центр  професійно-технічної освіти, Брестський державний технічний університет (Білорусь), Люблінська політехніка (Польща), Берлінський технічний університет (Німеччина), Гліндворський університет (Великобританія), Ризький технічний університет (Латвія).

Розпочав естафету доповідей д.пед.наук, професор, завідувач кафедри компютерних наук Національного університету водного господарства та природокористування Юрій Тулашвілі. Він представив дослідження на тему: «Реалізація інтегрованого підходу до побудови рекомендаційної системи SMART туризму». Потому д.пед.наук, професор кафедри комп’ютерних технологій Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Роман Горбатюк виступив на тему: «Сучасний стан професійної освіти та перспективи її розвитку». Про «WEB-ресурси з вивчення синтаксису мов програмування» розповів к.т.н., старший науковий співробітник, доцент кафедри безпеки інформаційних технологій, НУ «Львівська політехніка» Ігор Журавель, натомість про «Автоматизовану оплату проїзду в громадському транспорті – «МАК» доповів директор підприємства «Візор» Степан Чухрій.

Загалом, на пленарному засіданні присутні мали нагоду заслухати 10 доповідей від науковців із різних ЗВО України та навіть закордону. Що стосується засідання секцій, то на конференції їх діє аж вісім, зокрема за такими напрямками:

1.Методологічні принципи впровадження інформаційних технологій в освіті;

2.Проблеми підготовки фахівців педагогічного, інженерно-педагогічного і технічного напрямків;

3.Інноваційні процеси та технології навчання;

4.Прикладні засоби програмування і програмне забезпечення;

5.Інформаційні та інтелектуальні системи і технології;

6.Управління проектами в галузі інформаційних технологій;

7.Огранізація баз даних і знань;

8.Кібербезпека та захист інформації.

Триватиме конференція до суботи, 25 травня. Саме тоді о 13:00 відбудеться підсумковий круглий стіл, а о 14:00 - закриття конференції.

Ілона  Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут:

https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1245745028912878