Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ стартував ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з «Основ охорони праці»

У Луцькому національному технічному університеті відбулося урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Основи охорони праці». Відбувається у стінах Луцького НТУ подібний захід уже третій рік поспіль і заохочує позмагатися у першості студентів із усіх куточків України.

Передусім привітав учасників олімпіади та гостей заходу голова оргкомітету, ректор Луцького НТУ Петро Савчук:

«Я радий бачити наукове студентство і колег викладачів у стінах нашого ЗВО. Безумовно, ми не лише маємо велику честь, але й відповідальність проводити в чергове Олімпіаду з дисципліни «Основи охорони праці». Всі прекрасно розуміють, що ця дисципліна, поряд із цивільною, пожежною безпекою, безпекою життєдіяльності тощо – це стовпи, які пов’язані з господарською діяльністю, здоров’ям та життям громадян. Дуже важливо, щоб в нас розвивалася активна небайдужа молодь, що показуватиме приклад і створюватиме потенціал в цьому напрямку. Дякую учасникам змагання, бажаю всім студентам себе проявити, перевірити рівень знань та власні можливості. Я пишаюся студентами і бажаю усім стати переможцями».

Серед поважних гостей заходу була присутня кандидат хімічних наук, доцент, старший науковий співробітник сектору освіти в галузях інженерії, технологій і виробництва, відділу модернізації вищої освіти ДНУ «Інститут модернізації вищої освіти» Олена Дашковська.

«Сьогодні не тільки перший день Олімпіади з дисципліни «Основи охорони праці», сьогодні ще й День вишиванки, тому я рада бачити багатьох вбраними у народні строї. Хочу передати вітання від студентів, учасників другого етапу Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Безпека життєдіяльності», яка нещодавно завершилася у Львові. Там зібралися учасники з різних куточків України й показали належний рівень знань. Впевнена, що і сьогодні серед нас є найкращі представники своїх закладів вищої освіти. Якщо ви тут, то безперечно є обраними і маєте підтвердити звання кращих. Бажаю вам показати найкращий результат, не підвести наставників, педагогів і впевнена, що ці три дні запам’ятаються вам новими знайомствами і приємними емоціями», - звернулася до учасників Олімпіади Олена Дашковська.

Потому до слова запросили почесного члена оргкомітету Олімпіади, заступника начальника управління держпраці у Волинській області В’ячеслава Савенка: «Бажаю вам показати якомога більше своїх знань, вийти переможцями і далі вчитися для того, щоб працювати на ниві галузі «Охорона праці», адже нині безпека працюючих -  це дуже важливо».

Основними учасниками  Олімпіади є не лише студенти, які доводитимуть свої теоретичні та практичні навики, але й фахівці, які ці знання будуть оцінювати. Отож, до складу журі увійшли: доктор технічних наук, професор кафедри гігієни та фізіології людини та охорони праці Харківської державної академії фізичної культури Олег Третьяков; кандидат сільськогосподарських наук, завідувач кафедри цивільної безпеки Луцького НТУ Ігор Андрощук; доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності НУ «Водного господарства та природокористування» Віктор Филипчук; доктор, технічних наук, професор, завідувач кафедри охорони та праці та безпеки життєдіяльності Хмельницького національного університету Галина Калда; доктор географічних наук, професор кафедри екології та агрономії Луцького НТУ Ярослав Мольчак; секретар журі – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри цивільної безпеки Луцького НТУ Михайло Ліщук; доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри безпеки життєдіяльності Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Анатолій Бєліков; кандидат технічних наук, доцент, професор кафедри метрології та безпеки життєдіяльності Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Олег Богатов; кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри охорони праці та інженерії середовища Національного університету біоресурсів і природокористування України Олександр Войналович; кандидат технічних наук, доцент кафедри промислової безпеки та охорони праці Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Орислава Горностай; старший викладач кафедри охорони праці та навколишнього середовища Запорізького національного технічного університету Андрій Писарський; кандидат технічних наук, доцент кафедри цивільної безпеки Луцького НТУ Микола Рудинець; кандидат технічних наук, доцент кафедри управління проектами та безпеки виробництва Львівського національного аграрного університету Василь Тимочко; кандидат медичних наук, професор кафедри цивільної та промислової безпеки Національного авіаційного університету Батир Халмурадов; доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України Олена Шароватова.

До складу апеляційної комісії увійшли: голова – кандидат технічних наук, доцент кафедри цивільної та промислової безпеки Національного авіаційного університету Анатолій Русаловський; доцент кафедри охорони праці промислової та цивільної безпеки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім.. І.Сікорського» Людмила Мітюк; кандидат технічних наук, доцент кафедри цивільної безпеки  Луцького НТУ Віктор Стасюк.

Для ознайомлення із правилами Олімпіади до слова запросили голову журі Олега Третьякова, який зазначив, що учать у науковому змаганні беруть 128 студентів із 49 закладів вищої освіти України.

«Безпека людини – це найцінніше у світі і починати будь-яку діяльність потрібно саме з розгляду питань дотримання всіх вимог безпеки, перш за все, в галузі виконання службових та професійних обов’язків, в побуті тощо. І саме через вас ці знання можна передати наступним поколінням і забезпечити формування відношення до безпеки людини, як до загальнонаціональної традиції», - наголосив Олег Третьяков.

Крім того, голова журі зазначив, що усіх учасників Олімпіади розділили на 6 груп з урахуванням профільності закладу вищої освіти: 1.ЗВО, що забезпечують підготовку за спеціалізацією «Охорона праці»; 2.Класичні і економічні університети; 3.Педагогічні університети; 4.ЗВО технічного спрямування; 5.Екологічні, сільськогосподарські та переробні ЗВО; 6.Будівельні, транспортні та спеціальні ЗВО. До слова, в кожній групі будуть визначені по три переможці.

Своєю чергою, слова вітання висловив заступник голови журі Ігор Андрощук: «Щороку нас стає більше і не може не радувати, що охорону праці люблять, цінують, особливо молодь. Вони знають, що це серйозна дисципліна, майбутнє нашої країни, адже за охороною праці стоять життя людей. Я радію, що молоді люди так завзято вивчають цю дисципліну».

Потому він розповів про умови участі в олімпіаді та поінформував про програму її проведення, яка між іншим, включає не лише практичні завдання, але й екскурсію містом, культурну програму та урочисте нагородження учасників.

Варто зазначити, що триватиме Олімпіада до 18 травня. Саме цього дня об 11:00 будуть підведені підсумки роботи, нагороджено переможців та відбудеться офіційне закриття заходу.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1240673476086700