У Луцькому НТУ створили сучасну лабораторію електроніки та телекомунікації

На базі кафедри електроніки та телекомунікації Луцького НТУ запрацювала новостворена лабораторія, яка розширює можливості студентів у навчанні і дозволяє отримати як теоретичні так і практичні знання одночасно.

За словами завідувача кафедри Валентина Заблоцького, спеціалізований кабінет електроніки і телекомунікації умовно поділяється на дві зони. Демонстраційна частина лабораторії спрямована на те, аби студенти могли зручно розміститися на кріслах без парт, які з легкістю можна повернути чи переставити і водночас законспектувати навчальний матеріал. Ця ж зона кабінету обладнана проектором та екраном для презентацій.

Більша частина аудиторії призначена для отримання практичних знань. Тому у ній розміщене відповідне обладнання, сучасні установки та спеціалізовані стенди.

«Перші практичні навички, які тут отримають студенти є, звичайно, основи пайки, монтажу і демонтажу елементів електронної техніки. Колективом кафедри були розроблені спеціалізовані стенди, які дозволяють забезпечити стабільне живлення для електронної техніки з різними напругами і струмами, що потребують окремі їх компоненти», - зазначає Валентин Заблоцький.

Завідувач кафедри додає, що у кабінеті також є обладнання примусової витяжної вентиляції, яке дозволяє витягувати опори, що утворюються під час монтажу чи демонтажу електронної пайки, а також розміщений кондиціонер для комфортного перебування. Крім того, за підтримки кафедри прикладної механіки була розроблена установка, яка дозволяє проводити гравіювання на платах і утворювати різноманітні малюнки, наприклад на фанері. Усі вироби створюються на допомогою комп’ютерної техніки.

Відтак, у лабораторії виконуватимуться роботи з проектування електронної техніки і друкованих плат. У планах кафедри облаштувати спеціалізований кабінет комп’ютерною технікою і 3D принтером, які дозволятимуть виготовляти не електронні, але також дуже важливі корпусні елементи й створювати готові вироби, які можна буде експлуатувати і використовувати у побуті.

«Лабораторія оновлена зусиллями нашої кафедри електроніки та телекомунікації і звичайно не без підтримки університету, адже без допомоги ми не змогли б реалізувати наші наміри», - додає Заблоцький.

Своєю чергою, оглянув новостворену лабораторію ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він подякував колективу кафедри і її завідувачу за плідну роботу і якісні результати та побажав ефективного використання матеріально-технічної бази для кращої підготовки фахівців.

Варто зазначити, що відкриття спеціалізованої лабораторії приурочене до відзначення 53-ої річниці від дня заснування Луцького НТУ.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ