У Луцькому НТУ вчили бути толерантними

У рамках відзначення Дня народження факультету екології та приладо-енергетичних систем Луцького НТУ, студенти та викладачі організували День толерантності. Це свято, під час якого кожен із присутніх мав нагоду задуматися, а чи толерантний він по відношенню до оточуючих, чи відомо, що ж насправді є толерантність.

Як зазначили ведучі заходу, другий рік поспіль ФЕПЕС відзначає свято у переддень 1 квітня – Дня гумору. Це вже стає доброю традицією, адже почуття гумору дозволяє кожному з нас не зациклюватися на життєвих складнощах і проблемах, серйозно говорити про смішне і з гумором про серйозне. До того ж, днями Луцький НТУ відсвяткує 10-ту річницю надання йому статусу національного університету.

Основною темою заходу стала розмова про те, до чого людина постійно прагне і без проявів чого світ давно перестав би існувати – толерантність. А розпочалася зустріч зі слів відомого українського філософа Григорія Сковороди, який дав влучне визначення толерантності: «Толерантність – це гармонія багатоманітності».

Отож, для того, щоб дізнатися, яке нині молодь надає значення толерантності, глядачі мали нагоду переглянути відеоролик, де власне студенти Луцького НТУ розмірковують над значенням цього багатоманітного слова. Після перегляду відео, стає зрозуміло, що вислови молоді ХХI століття таки майже нічим не відрізняються від висловів відомих людей, які жили не те, що давно, а ще до народження Христа, отож і проблеми толерантності існують фактично від моменту створення людства.

Для того, аби на прикладі показати студентам, що ж таке бути толерантним, охочих із зали запросили на сцену. Молоді люди змушені були «розбитися» на пари і говорити один одному компліменти. З кожним приємним словом, молодь мала на крок ближче підходити одне до одного. Таким чином, завдяки толерантному відношенню люди стають ближчими.

Потому на сцену запросили студентку університету, яка виконала усім відому музичну композицію Булата Окуджави «Давайте говорить друг другу комплименты».

Крім того, студенти та викладачі переглянули відео про толерантність між людьми різних національностей, віросповідань, сексуальної орієнтації. Більше того, педагоги факультету влаштували справжню театральну постановку на тему толерантності.

Потому подякувала колегам та студентам за чудове свято декан ФЕПЕС Олена Картава і побажала усім присутнім бути толерантними, щасливими і коханими: «Шановні колеги, дорогі наші студенти. Я щиро вітаю вас із сьогоднішнім святом, із Днем народження нашого факультету. Бажаю вам, перш за все здоровя, гарного настрою і нехай у вас на душі завжди буде затишно, тепло, сонячно. Нехай збуваються усі ваші мрії, а в серце кожного з вас прийде кохання, в кого воно уже є – будьте толерантними до своїх коханих і збережіть це почуття на довгі роки».

Насамкінець із вітальним словом виступив проректор із науково-педагогічної роботи Валентин Талах, який закликав усіх бути толерантними не на словах, а на ділі: «Минулий рік ви зірвали залу, тому з того дня я вважаю, що ФЕПЕС – столиця гумору в університеті. Я дуже люблю заходи, де мене змушують думати і звідки я можу вийти іншим. Сьогодні був саме такий захід. На мою думку, почуття гумору починається там, де можна посміятись над собою, а порядна людина – це та, яка всю гидоту про себе знає сама. Толерантність із тієї ж категорії. Дуже важливо бути терпимими і досягати найвищого рівня толерантності – любові і головне це робити не на словах, а на ділі».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=al...