Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ відбулася перша робоча зустріч українсько-білоруської проектної команди

29-30 березня у Луцьку відбулася перша робоча зустріч спільної українсько-білоруської проектної команди «Інформаційна платформа для розвитку малого і середнього бізнесу в Україні та Білорусі» в рамках Програми територіального співробітництва Східного партнерства.

Зазначимо, реалізацію проекту розпочато 30 листопада 2017 року. Тривалість - 14 місяців. Головним партнером виступає Луцький національний технічний університет. Вузом-партнером з Республіки Білорусь став Брестський державний технічний університет та партнером з України  Волинська обласна громадська організація «Перспективи Волині». Результатом проекту буде створення віртуального інформаційно-консультаційного центру, який займатиметься навчанням та консультаційною підтримкою представників малого та середнього бізнесу.

Відтак, 29-30 березня під час робочих сесій в рамках зустрічі  проектної команди у Луцькому НТУ ректор вишу Петро Савчук звернувся до присутніх: «Перш за все скажу, що радий усіх бачити! Ми зі свого боку зробимо усе для комфортної роботи, аби створити той зручний місточок співпраці, що функціонуватиме і після завершення проекту. Впевнений, він вдало реалізується і стане прикладом й підґрунтям для інших проектів. Бажаю усім успіху, якісної співпраці!».

Координатор проекту Інна Боярська привітала усіх учасників та зазначила, що реалізація заходів проекту в довготерміновому ефекті створить інструменти для надання необхідної допомоги малому і середньому бізнесу з питань оподаткування, ведення бухгалтерського обліку,  у митних питаннях.

Фінансовий менеджер проекту Алла Шиманська провела презентацію у формі активного обговорення по питаннях спільної стратегії для координації проекту, зокрема робочого графіку заходів та ефективного освоєння коштів. В ході обговорення були розглянуті питання використання сучасних методів управління проектом для успішної реалізації заходів.

Своєю чергою, асистент координатора Андрій Проровський (представник білоруського партнера)  наголосив на важливості вдалої реалізації проекту: «Цей проект дуже актуальний, особливо в умовах глобальних економічних змін. Важливо активно діяти впродовж цих 5 – 15 років, а не через 50. Наші університети технічні. Що це означає? Ми готуємо економістів саме з точки зору не теорії, а реального підприємництва. Тому я впевнений, що наша співпраця буде плідна і корисна, адже головна ціль проекту – допомогти підприємцям, як українським, так і білоруським».

Проектний менеджер Волинської обласної громадської організації «Перспективи Волині» Лілія Каньовська розповіла про діяльність організації та висловила сподівання на плідну співпрацю: «Наша громадська організація налічує понад 300 членів, зареєстрована у 2011 році. Впродовж цих років ми здійснювали багатовекторну діяльність, яка спрямована на молодь шкільного, студентського віку та випускників. Ми націлені не лише на працевлаштування, а й наша діяльність пов’язана з дослідженням культурної спадщини, пропагуванням здорового способу життя, розвитком сектору недержавних організацій. Ми часто проводимо бізнес-форуми роботодавців, аби розуміти їхні запити та потреби, є співорганізаторами всеукраїнських заходів. Тож, сподіваємося на плідну співпрацю, яка принесе користь малому та середньому бізнесу».

Серед учасників були і декани двох економічних факультетів Луцького НТУ, які залучені до реалізації заходів проекту.

«Наш факультет налічує 5 кафедр, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями «Менеджмент», «Маркетинг», «Міжнародні економічні відносини», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Економіка підприємства», «Товарознавство та експертиза в митній справі» та «Економіка». Актуальність цього проекту навіть не вимагає обґрунтування, оскільки зрозуміло, що сьогодні без малого та середнього бізнесу говорити про конкурентоспроможність будь-якої території не варто. Адже саме він є рушієм тих інноваційних змін, що відбуваються в суспільстві й економіці. Надзвичайно приємно, що Луцький НТУ є головним партнером у цьому проекті, а факультет бізнесу буде долучений до реалізації», - зазначила декан факультету бізнесу Луцького НТУ Надія Хвищун.

«Насправді у Луцькому НТУ є цілих два потужних економічних факультети, а це рідкість. У нас є 4 кафедри: обліку і аудиту; фінансів, банківської справи та страхування; гуманітарних наук та права; української та іноземної лінгвістики. До слова, цього року буде здійснено перший набір за спеціальністю «Прикладна лінгвістика» і незважаючи на те, що ми технічний виш, навчання буде англійською мовою. Також відкрили спеціальність «Соціальне забезпечення». Залучення наших працівників дозволить підсилити проект з економічної та юридичної складової», - резюмувала декан факультету обліку та фінансів Московчук Алла Тимофіївна.

Потому учасники заходу продовжили роботу з розробки загальної стратегії  проектного менеджменту, обговорили питання пов’язані з промоцією проекту по обидва боки кордону, визначили завдання кожного партнера для організації та проведення бізнес-форумів.

Варто зазначити, що члени спільної команди проекту вже давно стали справжніми друзями і єдиною командою, і незабаром знову зустрінуться для подальшої роботи  в рамках спільної справи – реалізації проекту.

 


 

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...