У Луцькому НТУ відбулася V Міжнародна конференція фахівців галузі транспорту

29 травня – 01 червня 2018 р. у Луцькому НТУ відбулася V Міжнародна науково-технічна конференція «Науково-прикладні аспекти автомобільної і транспортно-дорожньої галузей». Ініціатор та організатор цього наукового заходу кафедра «Автомобілів і транспортних технологій» машинобудівного факультету.

Відзначимо, що ця подія знакова і традиційна для нашого ЗВО, оскільки уже вкотре залучає до наукових дискусій все більше коло науковців найвищої кваліфікації з усіх куточків України та ряду зарубіжних країн, з якими Луцький НТУ давно має партнерські стосунки. Зауважимо, що до участі в роботі конференції долучились вчені з Польщі, Словаччини, Німеччини, Чеської республіки, Литви, Грузії, Білорусі.

Загалом про участь в конференції заявили понад 200 науковців з 20 українських та 7 закордонних ЗВО, а також представники науково-виробничих та інвестиційних структур.

На відкритті пленарного засідання конференції виступив декан МБФ, д.т.н., професор С. І. Пустюльга, який передав вітання учасникам заходу від ректора Луцького НТУ, д. т. н., професора П. П. Савчука та керівництва університету. Очільник факультету познайомив присутніх з історією Луцького НТУ, його структурою, основними науковими досягненнями та побажав усім плідної роботи. Завідувач кафедри автомобілів і транспортних технологій, к.т.н., доцент І. С. Мурований виступив з доповіддю про здобутки та перспективи кафедри  за 2017-2018 роки.

На порядок денний роботи конференції було винесено 25 доповідей науковців, докторантів і аспірантів з найактуальніших питань автомобільної і транспортно-дорожньої галузей. Були підняті питання з логістики транспорту, його експлуатації та проектування конструкцій транспортних засобів, впровадження нових освітніх технологій у навчанні.

Учасники конференції відзначили високий рівень її організації, якість доповідей, наукову новизну досліджень і висловили щиру подяку організаторам за майстерність проведення такого масштабного заходу.

Заслухавши і обговоривши широке коло питань з проблем теоретичних і експериментальних досліджень було прийнято ухвалу конференції. Зокрема, вважати позитивним моментом поєднання у межах однієї конференції розгляд і обговорення питань, що пов’язані з конструюванням, виробництвом, експлуатацією автотранспортних засобів, логістикою, транспортною інфраструктурою та освітніми технологіями в автомобільній і транспортно дорожній галузях. Таке поєднання прискорює обмін науковими досягненнями і сприяє інтенсивному впровадженню наукових результатів у виробничу практику. Проведення конференції зазначеного рівня на базі ЗВО (Луцький національний технічний університет) стимулює удосконалення традиційних і створення нових освітніх технологій. До того ж, проведення конференції зазначеного рівня сприяє інтеграції науки, освіти і виробництва.

Кафедра автомобілів і транспортних технологій