У Луцькому НТУ відбулося планове засідання ректорату

У стінах Луцького національного технічного університету відбулося планове засідання ректорату, під головуванням проректора із науково-педагогічної роботи Валентина Талаха.

Розпочався ректорат із обговорення нагальних робочих питань. Зокрема, мова йшла про проходження акредитації освітніх програм та впровадження змішаної форми навчання.

Згодом представниця студентської ради університету Даніела Шах висловила позицію молоді щодо впровадження мобільного студентського квитка. Так, нещодавно представники «ПриватБанку» презентували новий проект «Мобільний студентський квиток у додатку «Приват 24». Завдяки цій системі студент отримує свій студентський на мобільний телефон прямо у додаток, має онлайн-розклад занять на будь-яке число, має новий вид комунікації із своїм ЗВО та студентами (обмінюється повідомленнями), може оплачувати навчання, проживання та проїзд з телефону, а також відмічає свою присутність на парах.

Тож нині студенти цікавилися чи не відслідковуватимуть за допомогою додатку їхню пристуність на заняттях, чи діятиме паралельно попередній зразок студентського квитка та чи можна буде скористатися ним, якщо телефон розрядився тощо. Загалом, студентська рада провела опитування, серед здобувачів освіти, чи підтримує молодь подібне нововведення. Думки опитуваних розділилися, втім студентів запевнили, що організують додаткову зустріч із представниками банку, аби можна було детальніше обговорити дію пілотного проекту.

Про роботу університету в напрямку міжнародних зв’язків розповіла проректор Олена Ковальчук. Вона зазначила, що нині у Луцькому НТУ розвиваються можливості обміну зі студентами із Китаю. Крім того, у травні планується проведення Днів інтернаціоналізації в рамках Тижня науки, що сприятиме налагодженню наукової співпраці із представниками іноземних ЗВО. До того ж, зазначає Олена Ковальчук, важливим є розвиток промоції Луцького НТУ, розробка брендованих сувенірів тощо. Ще одним актуальним питанням є підготовка амбасадорів, серед кращих студентів на факультетах, аби вони могли супроводжувати іноземних здобувачів, допомагати їм адаптуватися в нових умовах, в гуртожитку, транспорті, навчанні.

Водночас, Олена Ковальчук поінформувала, що Луцький НТУ було зареєстровано у світовому рейтингу університетів Multirank, який дозволяє зарекомендувати ЗВО і показати його рівень на міжнародній освітній арені.

Своєю чергою, проректор Сергій Шимчук додав, що уже завершився конкурс молодих учених, на який було подано проекти від двох факультетів ФКНІТ та МБФ. Крім того, в університеті ведеться підготовка плану наукових заходів на новий навчальний рік та підготовка презентацій розробок для щорічного міського фестивалю «Наукові пікніки», який відбудеться 22 вересня.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ