У Луцькому НТУ відбулося засідання Вченої ради

У стінах Луцького національного технічного університету відбулося чергове засідання Вченої ради, під головуванням ректора ЗВО Петра Савчука.

Перш за все, очільник університету дипломами, грамотами та подяками відзначив студентів, які стали призерами олімпіад чи здобули перемоги у наукових конкурсах, а також привітав їхніх наукових керівників. Приємна місія продовжилася врученням атестатів доцента Владиславу Волинцю, Олександру Дубицькому та Віталію Кабаку, атестат професора отримав Ігор Дударєв.

Потому члени Вченої ради перейшли до розгляду порядку денного, до якого увійшли чотири питання та «Різне». Так, Валентин Талах поінформував про розподіл кафедри комп’ютерних наук та професійної освіти на факультеті комп’ютерних наук та інформаційних технологій. У зв’язку з тим, що на кафедрі нині навчаються понад 500 студентів, виникла необхідність розділити її на три підрозділи. Відтепер на ФКНІТ функціонуватиме три кафедри: професійної освіти та комп’ютерних технологій; комп’ютерних наук; інженерії програмного забезпечення. Відтак, в середньому на одній кафедрі навчатимуть від 150 до 191 студента.

Згодом присутні підняли питання присвоєння вченого звання доцента кафедри галузевого машинобудування та лісового господарства Шовкомуду Олександру Володимировичу та кафедри обліку і аудиту Гаврилюк Ользі Олександрівні. Після того, як вчений секретар Алла Земко зачитала біографічні дані та професійні здобутки кандидатів, члени Вченої ради взяли участь у таємному голосуванні. За його результатами обидва кандидати одноголосно буди підтримані.

Своєю чергою, декан факультету бізнесу Надія Хвищун доповіла про роботу та перспективи розвитку факультету. Вона розповіла, що факультет бізнесу є одним із основних у Луцькому НТУ. На бакалавраті здійснюється підготовка за 5 спеціальностями і двома освітніми програмами. Усі спеціальності і дві освітньо-професійні програми є і на магістратурі. Крім того, успішно функціонує докторантура та аспірантура. Надія Хвищун також розповіла про результати вступної кампанії у 2018 році в порівняні із 2017 роком та кількість вступників на бюджет і контракт на бакалаврат і магістратуру. Крім того, ФБ співпрацює із майбутніми студентами, повсякчас проводить конкурси, зустрічі, турніри, бере участь у різноманітних заходах та телепроектах.

Потому декан представила рейтинг успішності студентів, згідно з яким найкраще навчаються студенти 1 та 4 курсу. Вона також поінформувала про кадрове забезпечення на 6 кафедрах та похизувалася їхніми науковими результатами. Викладачі, зазначає Хвищун, проходять стажування що п’ять років. Цікаво, що нині акцент стоїть на стажуванні не в університетах-партнерах, а на підприємствах. Так, у 2018 році у фахових виданнях було опубліковано 108 публікацій, зокрема 5 у Scopus та 10 у Web of Science. До того ж, було опубліковано 367 наукових праць студентів, вони ж систематично здобувають перемоги у конкурсах наукових, дипломних робіт та на Всеукраїнських олімпіадах. Активно на факультеті ведеться міжнародна та проектна діяльність. Наукові стажування викладачі мають можливість проходити у Болгарії, Португалії, Великобританії. Там же проходять навчання за програмою подвійного диплому студенти. Насамкінець Надія Хвищун розповіла про матеріально-технічну базу факультету, відкриття нових аудиторій та просторів, організацію розважальних та виховних заходів, залучення до них студентського активу.

Згодом про роботу комісії з питань етики та академічної доброчесності; стан роботи із запобігання і виявлення плагіату та інших видів академічної не доброчесності в університеті доповів студентський координатор проекту «SAIUP» Олександр Канагеєв.

У питанні «Різне» члени Вченої ради затвердили положення про організацію освітнього процесу у Луцькому НТУ; положення про відділ навчально-наукової та проектної роботи Луцького НТУ; затвердили навчальні та робочі навчальні плани на 2019-2020 н.р. за ступенями вищої освіти бакалавр та магістр; затвердили освітньо-професійні програми та рекомендували до друку низку монографій та збірників.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1249308448556536