Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ відбулося засідання Вченої ради

У Луцькому національному технічному університеті відбулося планове засідання Вченої ради. Очолила засідання заступник голови Вченої ради, директор Ковельського промислово-економічного коледжу Тетяна Селівончик.

На порядок денний було винесено 7 питань та 8 (Різне). Зокрема, присутні на засіданні погодили перейменування кафедри інженерного та комп’ютерного забезпечення агропромислового комплексу на кафедру аграрної інженерії. Крім того, шляхом таємного голосування члени Вченої ради погодили присвоєння вченого звання професора кафедри аграрної інженерії Руслану Кірчуку. Потому зі звітом про виконання індивідуального плану роботи виступила докторант Олена Мікуліч.

Своєю чергою, проректор із науково-педагогічної роботи Сергій Шимчук доповів про стан та перспективи розвитку енергетичного менеджменту в Луцькому НТУ. За його словами, колективом Луцького НТУ вивчено передовий світовий та вітчизняний досвід становлення системи енергоменеджмету у ЗВО та розпочато активні кроки з його реалізації. Позитивним є той факт, що у Луцькому НТУ та його структурних підрозділах реалізовано ряд енергоефективних проектів власними силами та коштами. Зокрема, замінено чимало вікон на сучасні металопластикові з енергозберігаючим склопакетом; встановлено автономоні котельні у Ковельському промислово-економічному коледжі та Любешівському ТК Луцького НТУ, спорткомплексі та на кафедрі військової підготовки; замінено значну частину ламп розжарювання на більш енергоефективні люмінесцентні та світлодіодні; встановлено автоматичне регулювання вмикання освітлення за допомогою датчиків руху в частині Головного корпусу та гуртожитку №1; встановлено сонячний колектор з підігріву води для потреб студентської їдальні; встановлено автоматичне регулювання подачі теплоносіїв у корпусах на вул. Львівській,75. Крім того, протягом останніх років ведеться чіткий контроль енергоносіїв; затверджено відповідальних за енергозбереження в корпусах та будівлях Луцького НТУ, а також заплановано розробити політику енергоефективності та підготовку енергоаудиторів на базі Луцького НТУ (в рамках підписаної угоди про співпрацю з Держенергоефективності), що по суті є частиною тих вимог, які необхідно витримати для сертифікації будівель згідно ISO 50001.

Тож, в рамках розвитку енергетичного менеджменту у Луцькому НТУ члени Вченої ради ухвалили розробити та затвердити «Стратагію енергоменеджменту» до 2020 року та «Положення про енергоменеджмент»; створити систему та службу енергоменеджменту та розглянути можливість покладення обов’язків енергоменеджера на одного із компетентних працівників Луцького НТУ; провести енергоаудити корпусів ЗВО, які будуть підлягати термомодернізації; відкрити курси та розпочати підготовку енергоаудиторів в Луцькому НТУ; розробити комплекс заходів просвітницько-промоційного характеру.

Потому про підготовку до осінньо-зимового періоду та забезпечення раціональної організації навчального процесу у цей період доповів проректор з АГР Андрій Щерба. Він зазначив, що протягом 2018 року у стінах Луцького НТУ було здійснено ремонт автоматичного регулювання подачі теплоносія у навчальному корпусі №2; виконана державна повірка теплолічильників; проведено технічне обслуговування та вибірковий ремонт мереж у навчальних корпусах та гуртожитках; виготовлена документація на реконструкцію теплового вузла у гуртожитку №1; взяті технічні умови на проведення реконструкції теплового вузла у корп.№3 та замінено лампи на енергетично-економні. Водночас, Вченою радою було ухвалено продовжити роботу з встановлення твердопаливних котлів, провести енергоаудит будівель університету, замінити тепломережі в головному корпусі з проведенням їх реконструкції у 2019 році, провести обстеження мереж спорткомплексу, замінити вікна та двері із застосуванням теплозберігаючих конструкцій та ін.

Насамкінець присутні на засіданні Вченої ради заслухали інформацію про виконання ухвали з питання «Діяльність та перспективи розвитку машинобудівного факультету», погодили зміни в складі постійнодіючих комісій Вченої ради та затвердили низку пунктів у питанні «Різне».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ