У Луцькому НТУ відбулося засідання Вченої ради

25 вересня у стінах Луцького національного технічного університету відбулося планове засідання Вченої ради під головуванням ректора ЗВО Петра Савчука.

На порядок денний цього разу було винесено 4 питання та «Різне». Передусім слово надали запрошеному гостю із Волинської Єпархії УПЦ КП отцю Дмитрію, який запропонував кілька ідей в рамках розвитку співпраці із Луцьким НТУ. Зокрема, мова йшла про створення громади, засновником якої може виступити Вчена рада ЗВО. Крім того, священик пропонує запровадити експериментальний факультатив, тобто курс лекцій вільного відвідування. За словами отця Дмитрія, це буде місце, де священику можна задати питання на духовну тематику чи просто поспілкуватися. Загальна тема курсу - «Системний аналіз внутрішнього світу людини в її духовно-психологічному зрізі».

«Мова йде про влаштування внутрішнього світу і підтримання його у належному стані, шляхи подолання можливих збоїв та потенціал внутрішнього світу тощо. Фактично це вступ вчення про аскетику», - зазначив оповідач.

Наразі курс лекцій складається із 10 тем, а власне заняття стартуватимуть із вівторка 2 листопада о 15:00 у приміщенні бібліотеки Луцького НТУ.

«Університет – позапартійний та позарелігійний, усі конфесії можуть сюди заходити і пропагувати духовні й культурні цінності. Ми намагатимемося бути толерантними до всіх і ці кроки, які нині робить отець Дмитрій з благословення владики Михаїла – це для того, щоб підсилити позиції з виховання студентів і побудувати в перспективі на території університету культову споруду та проводити у ній богослужіння», - зауважує Петро Савчук.

Натомість, щодо перспективи зведення храму на території Луцького НТУ, отець Дмитрій пояснює, що ідея є доволі оригінальною для Луцька, адже храм планують облаштовувати за аналогією Оксфорда та Кембриджу.

«Це має бути не класичний храм, ми хочемо, щоб це був корпус університету. Подібні комплекси активно відкривають у Європі. Це частина кампусу, де відбуваються концерти, круглі столи, висококультурна програма у межах церкви. Ми хочемо зробити модерновий храм, переспів українського барокко, максимально конструктивістичний. Ми хочемо, щоб це було в контексті роботи університету і частина його корпусу. Ми рівняємося на Оксфорд і Кембридж», - додав отець Дмитрій.

Потому члени Вченої ради взяли участь у таємному голосуванні, в результаті якого погодили присвоєння вченого звання професора кафедри компютерних технологій Ігорю Андрущаку, доцента кафедри електропостачання Миколі Романюку та доцента кафедри електропостачання Дмитру Собчаку. Крім того, Петро Савчук вручив почесні грамоти провідному фахівцю консультаційного пункту приймальної комісії Луцького НТУ Руслані Шульгач за сумлінну працю, високий професіоналізм та відповідальне ставлення до виконання своїх службових обовязків, а також директору спорткомплексу Луцького НТУ Юрію Чурило за сумлінну працю, високий професіоналізм, розвиток матеріально-технічної бази університету та відповідальне ставлення до виконання службових обовязків.

Своєю чергою, із доповіддю про підсумки вступної кампанії університету та коледжів у 2018 році і завдання щодо організації та забезпечення прийому абітурієнтів у 2019 році, виступив відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Фещук.

Згідно даних наведених у звіті, очевидно, що кампанія 2018 року була напруженою, оскільки проходила на тлі найменшої кількості випускників шкіл по Україні з 1991 року. Так, цьогоріч прийом студентів до Луцького НТУ на денну та заочну форми навчання проводився за ступенем «Бакалавр» на основі ПЗСО на 40 спеціальностей; за ступенем «Бакалавр» на основі диплома молодшого спеціаліста на 29 спеціальностей; за ступенем «Магістр» - на 27 спеціальностей. В цілому цього року до Луцького НТУ було подано 8196 заяв, а це на 107 більше ніж торік. Юрій Фещук відзначив, що вступна кампанія 2018 року для Луцького НТУ пройшла успішно, проте були виявлені й деякі недоліки. Задля того, аби їх уникнути під час вступу абітурієнтів у 2019-му, Вчена рада розглянула та погодила низку змін у відповідній ухвалі.

Крім того, під час засідання було розглянуто питання про виконання ухвали «Про стан профорієнтаційної роботи Луцького НТУ», а також погоджені зміни в складі постійно-діючих комісій.

Інформаційний відділ Луцького НТУ, Ілона Карпюк

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=al...