У Луцькому НТУ відбулося засідання вченої ради

У Луцькому національному технічному університеті відбулося планове засідання вченої ради під головуванням ректора ЗВО Петра Савчука.

На порядок денний було винесено 4 питання та «Різне». Передусім ректор університету вручив відзнаки студентам та їхнім науковим керівникам, які здобули призові місця на олімпіадах та конкурсах. Потому, шляхом таємного голосування, члени вченої ради погодили присвоєння вченого звання доцента кафедри прикладної механіки к.т.н. Крестьянполь Любові Юріївні.

Серед найважливіших питань було «Про зміни в структурі університету». Так, у зв’язку із процесом реформування профтехосвіти в Україні, керуючись листом із Міносвіти, від Луцького НТУ було надіслано низку запитів обласним коледжам та училищам із пропозицією приєднання до структури ЗВО. Чимало закладів профтехосвіти погодилися на перемовини із керівництвом університету. Відтак, уже вчора відбулися дві робочі зустрічі із представниками Оваднівського професійного училища та Луківського ПТУ №22. За попередніми планами в Овадному планується створити коледж із туристичним спрямуванням та готельно-ресторанною справою, натомість ПТУ у Лукові може переформатуватися на аграрний ліцей.

«Я переконаний, якщо ми обєднаємо зусилля – університет однозначно виграє», - зазначив Петро Савчук.

Таким чином, більшістю голосів вчена рада погодила прийняти два заклади профтехосвіти в структуру Луцького НТУ в якості відокремлених підрозділів, з повною автономією, без права юридичної особи, а також підтримала клопотання з цього питання перед МОН.

Крім того, члени вченої ради проголосували «ЗА» перейменування факультету екології та приладоенергетичних систем. До вересня ці зміни будуть допрацьовані та офіційно затверджені. Відтоді назва факультету звучатиме по-новому – факультет екології, туризму та електроінженерії. Натомість у структурі факультету відбудеться й поділ кафедр. Зокрема, замість кафедри туризму та цивільної безпеки постане дві окремі кафедри: туризму і готельно-ресторанної справи та цивільної безпеки.

«Такі зміни покращать набір студентів і «висунуть» туризм на передній план. Розділивши дві потужні структури, зявиться прекрасна нагода показати, на що вони здатні», - додає Петро Савчук.

Потому про стан профорієнтаційної роботи Луцького НТУ доповів відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Фещук. Він зазначив, що відповідна робота проводилася згідно з окресленим планом. Відтак, було створено профорієнтаційну групу, яка відвідувала навчальні заклади Луцька та Ковеля. Наступного року до профорієнтаційної роботи планують долучити Володимир-Волинський. Водночас Юрій Фещук зауважив, що профорієнтацію доцільніше проводити не наприкінці навчального року, а з вересня, коли діти ще не визначилися, яку професію вони б хотіли освоювати і на яку спеціальність поступати. До того ж, секретар приймальної комісії додає, що уся необхідна абітурієнту інформація про вступ до Луцького НТУ розміщена на офіційному сайті ЗВО у вкладці «Абітурієнту». Крім того, у закладі функціонує консультаційний пункт.

Своєю чергою, із доповіддю про роботу факультету обліку та фінансів виступила його очільниця Алла Московчук. Вона розповіла про динаміку успішності студентів факультету за 2015-2018 навчальні роки, про результати захисту дипломних робіт, кількість виданої навчально-методичної літератури та навчальних посібників, результати наукової роботи професорсько-викладацького складу, міжнародну грантову діяльність та перспективи розвитку факультету.

Родзинкою засідання вченої ради стала презентація випускника кафедри маркетингу Луцького НТУ Миколи Волочая. Нещодавно у стінах факультету бізнесу відбулася зустріч випускників-маркетологів, під час якої усі вони представили презентації щодо власної професійної діяльності. Отож, за ініціативи проректора із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентина Талаха, подібні зустрічі із випускниками планують зробити традиційними, аби молодь на засіданнях вченої ради та ректоратах могла давати цінні професійні поради для подальшого розвитку університету, зокрема щодо покращення профорієнтаційної роботи та рекламування ЗВО.

Сьогодні ж веб-спеціаліст та інтернет-маркетолог Микола Волочай розповів присутнім про важливість просування інформаційної складової університету, рекламування закладу, мобільність та використання соцмереж і новітніх інтернет-технологій для популяризації закладу серед молоді.

Насамкінець члени вченої ради розглянули низку запитань щодо внутрішньої роботи ЗВО, серед яких затвердження положень та змін до них.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Автор фото – Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ (більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...)