Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ відбулися збори професорсько-викладацького складу

У стінах Луцького національного технічного університету відбулися збори професорсько-викладацького складу . Участь у засіданні взяли 280 представників закладу вищої освіти.

Розпочалося робоче засідання із урочистостей. Передусім, ректор Луцького НТУ Петро Савчук вручив атестати про присвоєне вчене звання доцент Олені Пахолюк, Дарії Смолич, Любові Крестьянполь, Юлії Мельник та Світлані Сидорук. Крім того, очільник ЗВО відзначив почесними грамотами за сумлінну працю, високий професіоналізм та відповідальне ставлення до виконання службових обов’язків секретаря приймальної комісії Юрія Фещука, доцента кафедри галузевого машинобудування та заступника секретаря приймальної комісії Миколу Толстушка, доцента кафедри матеріалознавства Дмитра Гусачука, провідного фахівця консультаційного пункту приймальної комісії Руслану Шульгач, директора спорткомплексу Луцького НТУ Юрія Чурило, проректора із адміністративно-господарської роботи Андрія Щербу та головного бухгалтера Луцького НТУ Катерину Рудь.

Потому Петро Савчук підбив підсумки роботи колективу університету за 2017/18 навчальний рік та окреслив перспективи подальшого розвитку основних напрямів його діяльності.

«Оцінюючи пройдений навчальний рік, звісно ми отримали позитивні результати, але є надзвичайно багато роботи в подальшому. Цьогоріч ми дійсно багато зробили і нам є ще куди рухатися», - зазначив ректор.

Свою доповідь очільник Луцького НТУ умовно розділив на 4 блоки, про кожен з яких розповів більш детально. Загалом, інформація стосувалася вступної кампанії, наукової роботи, міжнародного та навчального блоків.

Так, Перо Савчук зазначив, що цьогорічна вступна кампанія була однією з найбільш напружених, адже сприяли цьому невелика кількість абітурієнтів загалом по Україні, низка ускладнених процедур та інші фактори. Втім, завдяки тому, що було відкрито ряд престижних для абітурієнтів спеціальностей та завдяки здійсненню певних стратегічних кроків до Луцького НТУ на основі ПЗСО цього року таки вступили 655 студентів та 521 – за скороченою формою. Суттєвий приріст спостерігається по вступу на «Магістратуру».

«Показники вступу на магістратуру свідчать про якість та ефективність нашої роботи. Більшість бакалаврів все таки залишилися у нашому університеті й чимало студентів прийшли «з-зовні»», - додає ректор.

Згадуючи про найбільш популярні спеціальності для цьогорічних вступників, варто відзначити: «Дизайн», «Право», «Соціальне забезпечення», «Менеджмент», «Середня освіта (фізична культура)» та «Інженерія програмного забезпечення».

До того ж, зазначає ректор, надзвичайно вдало спрацювала кафедра гуманітарних наук та права, яка попри жорстку конкуренцію таки повністю «закрила» усі бюджетні місця з спеціальності «Соціальне забезпечення», а це 1/3 по Україні.

Що стосується наукового сектору діяльності Луцького НТУ, ректор Петро Савчук поінформував, що днями було продовжено контракт проректору із науково-педагогічної роботи Сергію Шимчуку. За його словами, це надзвичайно складний напрямок, який містить багато викликів і потребує неабиякої відповідальності. Крім того, каже Петро Савчук, нині варто підсилити роботу в напрямку здобуття перемог у конкурсах молодих учених чи класичних бюджетних тем й довести, що в нашому університеті наука є, ми цікаві у цьому плані і не стоїмо на місці, а продовжуємо розвиватися.

Потому очільник ЗВО доповів про діяльність транскордонних проектів, в яких Луцький НТУ бере активну участь, а також наголосив на важливості активізації професорсько-викладацького складу університету в напрямку міжнародних стажувань та участі у різноманітних конференціях.

Серед планів та перспектив, додає ректор Луцького НТУ, дуже важливо впродовж нового навчального року плідно пропрацювати з інвесторами питання будівництва нового гуртожитку і до Нового року розпочати його зведення. Також важливим напрямком роботи є проведення заміни вікон у корпусі на вулиці Софії Ковалевської, де знаходиться факультет бізнесу, провести планові роботи на вулиці Польовій, де розміщена військова кафедра та у приміщенні колишнього Будинку офіцерів.

Після виступу ректора мали нагоду поставити запитання або ж оголосити пропозиції чи зауваження представники колективу ЗВО. Відтак, вони озвучили кілька цікавих ініціатив, що стосуються відкриття їдальні у корпусі на вул. Потебні, створення медичних пунктів у навчальних корпусах та навіть ймовірність заснування технічного ліцею.

Продовжилося засідання виступом відповідального секретаря приймальної комісії Луцького НТУ Юрія Фещука, який закцентував увагу на підсумках вступної кампанії 2018. Зокрема, він розповів про динаміку поданих заяв впродовж 2016-2018 років, кількість студентів, що вступили на державну та платну форми навчання, найбільш популярні спеціальності серед абітурієнтів та факультети, котрі цьогоріч, навпаки, втратили власні позиції.

Загалом, зазначає Юрій Фещук цьогорічні показники вступної кампанії є непоганими, хоча наступного року варто врахувати усі недоліки, аби спрацювати ще більш ефективно. Водночас, секретар приймальної комісії подякував усім, хто був залучений до роботи комісії за важку, відповідальну й подекуди, цілодобову роботу.

Своєю чергою, привітав колег із початком нового навчального року декан факультету будівництва та дизайну Олександр Бондарський. Він розповів про становлення ФБД, його розвиток та досягнення, зокрема успішну акредитацію нових спеціальностей, збільшення ліцензованих обсягів, активну наукову роботу, що ведеться на кафедрах, проектно-грантову діяльність, перемоги у конкурсах тощо.

Крім того, на збори колективу до Луцька прибула й директор Ковельського промислово-економічного коледжу Тетяна Селівончик. У своїй промові вона зазначила, що минулий рік для коледжу видався надзвичайно непростим й нині освітяни змушені пережити період реформ, змін та невизначеності, у зв’язку з чим коледж й досі не отримав фінансування.

«Цього року ми дійсно боролися за існування, відвідували чимало нарад і у Верховній Раді і в Міністерстві освіти… ми справді воювали. Нас переводили на місцеві бюджети, повертали на державний, викинули із закону «Про вищу освіту», але й досі не зробили нішу для існування», - зауважує Тетяна Селівончик.

Водночас очільниця КПЕК наголошує, що усі три коледжі, які нині перебувають у структурі Луцького НТУ гідно витримали випробування й вистояли:

«Ми успішно й вчасно акредитували спеціальності, проходили атестації викладачів, проводили державну підсумкову атестацію і ЗНО, наші викладачі навчаються в аспірантурі, тобто ми піднімаємо науковий потенціал…Втім, стабільною і незмінною залишається любов «старшого брата» - Луцького НТУ. Я дуже вам дякую за підтримку, допомогу й розуміння», - додала Селівончик.

Водночас, Петро Савчук запевнив усіх присутніх, яким би чином не вирішилася доля закладів профтехосвіти, Луцький НТУ не залишить коледж напризволяще і збереже його потенціал у будь-якій іншій можливій формі.

Насамкінець із вітальним словом виступила новообрана очільниця Студентської ради Луцького НТУ Ірина Лисик, яка подякувала педагогам за підтримку й допомогу в роботі студентського самоврядування і наголосила, що вони завжди раді підтримувати ініціативи викладачів. Разом з тим, Ірина Лисик зазначила, що студрада уже продумала план роботи на цей рік, а відтак, запрошує усіх охочих відвідати перший захід студентства – посвяту першокурсників:

«Саме на таких заходах ви можете краще познайомитися зі своїми студентами, а найголовніше, працюючи в команді ми зможемо отримати більше знань, аніж кожен поодинці».

На завершення зборів професорсько-викладацького складу Луцького національного технічного університету, усі присутні проголосували й взяли отриману інформацію до відома.

 


 

Інформаційний відділ Луцького НТУ