Перейти до основного вмісту

У ЛУЦЬКОМУ НТУ ВІДБУВСЯ
БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ФОРУМ «ІСТОРІЯ УСПІХУ:
ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ»

Бухгалтерський форум «Історія успіху: від теорії до практики» відбувся 1 квітня 2016 року з нагоди 25-річчя Луцького НТУ в статусі самостійного навчального закладу.

Тематика форуму об’єднала викладачів кафедри обліку і аудиту та практиків, серед яких: власники та співвласники підприємств, фінансові директори, головні бухгалтери, аудитори. Адже що може бути ціннішим у професійному плані, ніж поради щодо самореалізації студентів за фахом із вуст успішних випускників спеціальності «Облік і аудит», які уже мають багаторічний практичний досвід.

Відкриваючи форум, завідувач кафедри обліку і аудиту, професор Ірина Садовська акцентувала увагу на зростанні інтересудо важливості професії бухгалтера як для окремого бізнесу, так і для держави. Співпраця навчального закладу з підприємствами завжди є актуальною, оскільки продукує урахування практичних навиків у підготовці студентів, необхідних для їх успішної роботи за фахом. Також, особливо назрілою є дана зустріч в умовах зміни навчальних планів стосовно підготовки майбутніх фахівців.

 

Спілкування під час форуму відбувалось у нескінченному потоці корисної інформації та неоціненних порад. У ході бесіди практики відповіли на важливі питання, пов’язані з професійною компетенцією випускників. Зокрема, увага була приділена практичним нюансам професії бухгалтера на які необхідно акцентувати увагу студентів в процесі навчання.

Віталій Скопюк, заступник  директора з комерції та фінансів ТзОВ «Алфаінтерпласт» акцентував увагу на тому, що все залежить від самих студентів: «Динаміка сучасних бізнес-процесів вимагає від справжніх професіоналів вміння оцінити та проаналізувати операцію чи ситуацію, і на основі цього приймати рішення. Відповідно, щоб досягнути успіхунеобхідно мати бажання працювати і в жодному разі не зупинятись на досягнутому. Тому, в процесі навчання особливу увагу необхідно звернути на сприяння саморозвитку і підвищення особистої ефективності у студентів».

Олег Середа, головний бухгалтер СВК «Урожай» :«Щиро вдячний викладачам університету за підготовку кваліфікованих фахівців. Ми тісно співпрацюємо з університетом беручи студентів не лише на практику, а й на роботу».

Формулою успіху поділилася Юлія Покидюк, начальник сектору обліку грошових коштів, доходів, витрат та інформаційних технологій ПАТ «Волиньобленерго»: «Знання, отриманні під час навчання в університеті були важливою основою для успішного старту. Для досягнення професійного успіху бухгалтеру необхідна постійна самоосвіта. Мінливість законодавства вимагає постійно тримати руку на пульсі змін вусіх сферах господарської діяльності».

Іван Синюк, співвласник та заступник голови правління ПрАТ «Волинська обласна друкарня» зауважив: «Справжній фахівець не повинен стояти на місці та боятися брати на себе відповідальність. Студенти повинні вміти знайти інформацію, опрацювати її та прийняти рішення. Адже, на невеликих за обсягами підприємствах керівники хочуть бачити універсального бухгалтера».

У своєму виступі Юлія Биховець, головний бухгалтер ПрАТ «Волинська обласна друкарня» зазначила: «Саме у Луцькому НТУ студентів навчають відстоювати власну позицію, вміти довести особисту думку. З власного досвіду хочу зауважити, що на професійному полі працювати з керівниками й бухгалтерами, які є випускниками цього університету дуже легко».

Сергій Гринявський, головний бухгалтер СГПП «Дружба»: «Без знань, отриманих в період навчання, не було б і моїх досягнень у професії. Приємно відзначити, що серед наших контрагентів багато випускників кафедри ообліку і аудиту, з якими приємно співпрацювати».

 

Під час зустрічі викладачі та випускники-практики обговорили низку питань, що стосуються конкретизації програм практики та розробки чіткого алгоритму проходження практики студентами на підприємстві. Особливу увагу приділили питанням розвитку логічного мислення у студентів, вмінням своєчасно подати правдиву інформацію керівництву та спілкуватися з контролюючими органами, знати принципи відображення послідовності операцій та формування документів, а також бути здатними обробляти великі масиви даних за допомогою сучасних програмних продуктів.

Підводячи підсумки форуму, доцент кафедри обліку і аудиту Оксана Нужна зробила акцент на тому, що організація бухгалтерського форуму є ефективним фундаментом для спілкування, обміну досвідом, пошуком ефективних рішень і побудови комунікації. Важливою складовою цієї зустрічі є також запрошення студентів на екскурсії, практику та стажування.

Колектив кафедри обліку і аудиту щиро вдячний випускникам за час, можливість і, головне – бажання поділитися практичними порадами та досвідом. Сподіваємося, що важливість постійного розвитку та професійного навчання студентів за фахом сприятиме в подальшому спільній організації та проведенні форумів та тренінгів на постійній основі.

Ірина Ткачук,
доцент кафедри обліку і аудиту