У Технічному коледжі Луцького НТУ змагалися майбутні автомайстри

27 травня на базі Технічного коледжу Луцького НТУ  відбувся конкурс професійної майстерності зі спеціальності «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» ІІІ розряду.  У змаганнях взяли участь майбутні автослюсарі та автомеханіки із шести навчальних закладів області. Так, окрім команди із Технічного коледжу Луцького НТУ, на конкурс завітали хлопці з Ковельського ПЕК Луцького НТУ, Любешівського ТК Луцького НТУ, Ковельського ЦПТО, Володимир-Волинського АПК та Луцького вищого професійного училища зі своїми наставниками.

Зауважимо, що думка стосовно проведення таких змагань у Луцьку виникла після перемоги Технічного коледжу Луцького НТУ на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності “WorldSkills Ukraine-2018” в номінації «Слюсарні роботи». Відтоді працівники ТК працювали над організацією: продумували ідею, складали програму, розробляли завдання та займалися пошуком партнерів.

Дійство розділили на декілька частин, першою з яких була реєстрація учасників та офіційна частина. Зі вступним словом та привітаннями виступив директор Технічного коледжу Луцького НТУ Олег Герасимчук. Він подякував усім, хто долучився до організації та проведення конкурсу і дав ряд настанов учасникам: «Кредо нашого коледжу – «шлях до успіху» в основі якого лежить саме слово «успіх». Ми трактуємо його походження від слова «успіти». Тому вам бажаю справді успіти здійснити всі задумані плани та реалізувати усі ідеї. Перемог вам!».

З вітальним словом виступив й директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк. Він наголосив на актуальності проведення таких заходів, адже вони ще більше підвищують кваліфікацію майбутніх спеціалістів, які так необхідні нашій державі. До слова, наш обласний центр зайнятості є незмінним соціальним партнером коледжу, адже допомагає працевлаштовувати випускників після завершення навчання.

Побажали успіхів учасникам й представники партнерів конкурсу: заступник генерального директора ПрАТ «Волинь-АВТО» Микита Лебедюк, директор «Автоцентр Захід», офіційний дилер «Volkswagen» Віталій Штогрин та технічний директор ТзОВ «Шинний центр ТАЛФОРТ» Олександр Драган.

Успіху й перемоги найкращим побажала директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Волинській області Зоя Парфенюк, наголосивши, що кожен учасник уже переможець, адже саме його серед усіх обрали для участі.

Тож, після проведення усіх офіційних моментів, інструктажу з безпеки та охорони праці та жеребкування, за яким визначали порядок  розв’язання командами завдань – учасники приступили до змагань. До слова,  курувала усім процесом старший майстер ТК Лариса Гань.

Відтак, кожна із команд повинна була виконати 6 практичних завдань і теоретичну частину, котра складалася із 50 комп’ютерних тестів. Завдання для хлопців ретельно продумували не лише викладачі коледжу, а й партнери конкурсу, тому легкими їх назвати не можна. До прикладу, кожній команді потрібно було виконати завдання, пов’язані з технічним обслуговуванням та поточним ремонтом системи гальмування автомобіля, завдання, пов’язані з техобслуговуванням шин та дисків автомобіля, провести встановлення пристроїв системи освітлення та світлової сигналізації, провести технічне обслуговування системи освітлення автомобіля, виконати завдання пов'язані з техобслуговуванням кривошипно-шатунного механізму автомобіля, а також провести діагностику  двигуна автомобіля. Все це учасники здійснювали на справжніх автомобілях та їх запчастинах. За правильністю та якістю виконання слідкували члени журі та куратори кожної з команд, які й оцінували роботу.

«Такі конкурси фахової майстерності є дуже важливими, в першу чергу, для підготовки кваліфікованих працівників, адже суха теорія не дозволить в повній мірі осягнути спеціальність та всі її нюанси. Натомість цей конкурс дає можливість навіть першокурсникам на практиці спробувати себе та свої можливості. Також, ми дійсно зацікавлені у тому, аби наші випускники по закінченню навчання мали можливість відразу працевлаштовуватися, саме для цього ми тісно співпрацюємо із нашими незмінними партнерами «ТАЛФОРТ», «Волинь АВТО» та іншими організаціями, які нам допомагають», - коментує заступник директора з навчально-виробничої роботи Технічного коледжу Луцького НТУ Інна Андрощук.

Загалом, між собою змагалися 7 команд по два учасника. Цікаво, що місця було розприділено так, аби кожен конкурсант мав відзнаку. Тож, перемогу в конкурсі професійної майстерності та перше місце здобула команда з Ковельського ЦПТО. Друге місце розділили між собою команди з Ковельського ПЕК Луцького НТУ та Луцького вищого професійного училища, а третім місцем були нагороджені дві команди із ТК Луцького НТУ та команди з Любешівського ТК Луцького НТУ і Володимир-Волинського агропромислового коледжу.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1248864961934218