Перейти до основного вмісту

17 травня в бібліотеці ЛНТУ разом з кафедрою соціогуманітарних технологій за участі студентів 1 курсу спеціальностей «Психологія» та «Журналістика» був проведений просвітницько-виховний захід, присвячений вшануванню пам‘яті жертв політичних репресій та 80-річчю депортаціі кримсько-татарського населення. 
 

ВшануванняВшануванняВшанування

День пам‘яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам‘ятний день, що відзначається у третю неділю травня відповідно до Указу Президента від 21 травня 2007 року.

Провідний бібліограф бібліотеки Євгенія Будчик у вступному слові зазначила, що внаслідок репресивних дій на території України були цілковито винищені представники інтелігенції, насаджувались пануюча ідеологія і тотальний контроль за суспільним життям. Доба «великого терору» розпочалася в СРСР у 1937 році.

ВшануванняВшанування


Кандидат історичних наук, доцент, завідувач  кафедри соціогуманітарних наук Оксана Жук зупинилась на значенні історичної пам‘яті та вивченні історії українського народу в контексті сучасних подій російсько-української війни. Спікерка наголосила, що тоталітарні режими (на прикладі СРСР) мають характерні ознаки, серед яких наявність пануючої ідеології, однопартійна система, обмеження прав і свобод людини, контроль над усіма сферами  життя, а також масові репресії та розгалужена мережа каральних органів. Остання ознака, зокрема, й забезпечує можливість здійснення тотального контролю та боротьбу з інакомисленням. 

Тому вся історія більшовицької та комуністичної влади в СРСР, до якого входила й Україна, був пронизаний політичними репресіями: розкуркуленням, голодоморами, репресіями проти інтелігенції, селян та робітників, священників, «чистками» в партійному середовищі та серед військових, депортаціями.

ВшануванняВшанування


До проведення заходу долучилися здобувачі групи ЖМК-11. З презентаціями, присвяченими вшануванню Дня пам‘яті жертв політичних репресій, виступили Дубель Інна та Олещук Катерина. Про історію депортації та повернення на батьківщину кримсько-татарського населення розповіли Шевчик Марічка та Піддубна Славіна. Технічний супровід та перегляд документального фільму забезпечили студент гр. ЖМК-11 Куніцин Євген та інженер кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Віталій Самарчук

ВшануванняВшануванняВшануванняВшанування


Оксана Жук, завідувач кафедри соціогуманітарних технологій