Перейти до основного вмісту

УЧАСТЬ ЛУЦЬКОГО НТУ
У ІІ МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ INNOVATION MARKET

21–24 листопада нинішнього року на базі Міжнародного виставкового центру (місто Київ), за участі Міністерства освіти і науки України, відбувся ІІ Міжнародний форум Innovation Market, де зустрілись науковці, новатори, винахідники, виробники провідних інноваційних технологій, автори Startup-проектів із представниками підприємств – потенційними споживачами, зацікавленими у технологічному оновленні виробничих процесів, акселераторами інвестиційних проектів, експертами в різних галузях економіки, консультантами у сфері захисту інтелектуальної власності, представниками авторитетних інвестиційно-фінансових установ України та Китаю, з політичними лідерами нашої держави.

Проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Шимчук взяв участь у роботі семінару «Можливості для малого та середнього бізнесу в програмі з досліджень та технологічного розвитку ЄС "Горизонт 2020"», що відбувся 22 листопада, та круглого столу «Виклики та можливості для розвитку освіти, науки та інновацій в Україні», який було проведено наступного дня. 21 листопада фахівець навчально-наукового відділу Світлана Ільчук відвідала семінар «Практичні аспекти захисту та управління ІВ».

Відкрив семінар директор Департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України Віктор Шовкалюк.

На семінарах було розглянуто важливі питання, зокрема:

- створення, ефективності та функціонування підрозділів інтелектуальної власності та трансферу технологій у ВНЗ. Нормативно-правове забезпечення їхньої діяльності;

- діяльності стартапів в університетах: досвід глобальних технологічних екосистем. Особливості створення стартап-платформ у ВНЗ. Пошук та взаємодія з потенційними інвесторами. Взаємодія з малим бізнесом. Правові засади підтримки стартапів;

- практичних аспектів набуття та захисту авторського права на наукові та науково-практичні видання в діяльності ВНЗ;

- методичного та інформаційного забезпечення патентно-кон’юнктурних досліджень у ВНЗ;

- особливостей оподаткування та бухгалтерського обліку ліцензійних договорів;

- особливостей створення стартап-платформ в університетах;

- інноваційної складової проектів програми «Горизонт 2020»;

- досвіду участі у програмі «Горизонт 2020»;

- взаємодії бізнесу, громадського та дослідницького секторів у проектах «Горизонт 2020» за напрямом: «Наука для суспільства та за його участі».

Презентації доступні для завантаження за посиланням: http://www.uintei.kiev.ua/viewpage.php?page_id=830

Під час роботи круглого столу було обговорено питання:

- фінансового забезпечення освітньої реформи в Україні;

- дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору;

- ролі університетів у зміцненні обороноздатності нашої країни;

- інноваційної культури серед молодих вчених;

- місця українських університетів в екосистемі інновацій – розвитку стартапів та бізнес-інкубаторів на базі ВНЗ.

Сьогодні розвиток вищих навчальних закладів пов’язаний зі здатністю генерувати і впроваджувати нові наукомісткі та інноваційні технології та трансформувати їх в продукти і послуги на ринку. Конкурентоздатність університетів залежить від вагомості об’єктів права інтелектуальної власності – винаходів, корисних моделей, комп’ютерних програм, інформаційних баз даних.

Для підвищення конкурентоздатності розробок необхідно розширювати форми співпраці між університетами, науковими та державними установами, підприємствами, бізнесовими структурами, які мають стати сходинкою до створення повного інноваційного ланцюга, який допоможе провести наукові розробки від ідеї до товару з перспективами зростання Луцького НТУ на ринку технологій.

Навчально-науковий відділ