Участь Луцького НТУ у конференції Української асоціації дослідників освіти

11 лютого 2017 року в Американському домі Посольства США в Україні (м. Київ) відбулася І Міжнародна наукова конференція Української асоціації дослідників освіти «Емпіричні дослідження для реформування освіти в Україні».

У конференції брали участь 135 представників із сорока університетів України та зарубіжжя. Метою конференції було сприяння реформуванню освіти в Україні шляхом підвищення рівня професіоналізму навчальних закладів у навчальній та науковій діяльності. Луцький національний технічний університет презентували завідувач відділу неперервного навчання, професор Олена Ковальчук та доцент кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Лілія Потапюк.

У своєму виступі Олена Ковальчук репрезентувала учасникам конференції успішний досвід європейських країн та місце фандрайзингу у сучасному світі. Зокрема, акцентувала увагу на потужній фандрайзинговій діяльності США, її сутності та особливостях; окреслила широкі перспективи подальшого розвитку фандрайзингу в Україні, запропонувавши основні шляхи його імплементації у системі вищої освіти, вирішення яких може мати позитивний результат та створити можливості отримання якісної і доступної освіти у вітчизняних університетах.

Лілія Потапюк проаналізувала результати емпіричних досліджень щодо реформування шкільної освіти в Україні: виокремила пріоритети розвитку вітчизняної освіти, серед яких основну увагу звернула на реформування галузі у напрямах децентралізації її управлінських структур та зростання автономності навчальних закладів шляхом перерозподілу функцій і повноважень між центральними і регіональними органами управління освітою, органами місцевого самоврядування і навчальними закладами.

Серед гостей конференції були голова Польського педагогічного товариства професор Йоанна Мадалінська-Міхалак (Польща) та президент Європейської асоціації дослідників освіти професор Тео Вуббельз (Нідерланди), який звернувся до учасників конференції у скайп-режимі.

Відеозапис конференції доступний за адресою:

Олена Ковальчук,
завідувач відділу неперервного навчання