Перейти до основного вмісту

Участь представників Луцького НТУ в національному тренінгу «Активні громадяни»

У червні 2016 року в рамках майбутньої співпраці Луцького НТУ та Британської ради проректор з науково-педагогічної роботи Валентина Галущак підготувала проектні пропозиції щодо підготовки грантових програм та поширення академічної доброчесності. В результаті Луцький національний технічний університет офіційно став партнером Британської ради, а отже, отримав змогу на офіційному рівні долучитися до діалогу з питань формування політики, дослідження проблем громади, міжнародних навчальних візитів та обміну досвідом з міжнародною мережею партнерів.

 

Під час формування договору було обговорено стратегічні цілі подальшого розвитку партнерських відносин Луцького НТУ та Британської ради, визначено основні завдання та інструменти для їх реалізації.

 

Так, однією з обов’язкових форм співпраці була участь представників Луцького НТУ Наталії Вавдіюк та Катерини Мачульської у національному тренінгу для фасилітаторів, який проходив в період з 5 по 9 липня 2016 року. Фасилітатори з різних країн і місцевих громадських організацій для нових учасників роз’яснювали матеріали програми «Активні громадяни» та підходи до її викладання.

 

Програма тренінгу «Активні громадяни» орієнтована на формування лідерського потенціалу в соціальній сфері і покликана сприяти розвитку навичок міжкультурного діалогу та соціальної відповідальності з метою досягнення сталого розвитку на місцевому, національному та міжнародному рівнях. Тренінг включав в себе 5 основних компонентів: «Я: ідентичність і культура»; «Я і ти: міжкультурний діалог»; «Ми разом: локальна і глобальна громада»; «Планування соціальної дії»; «Реалізація соціальної дії». Програмою передбачалось і проведення так званих пробних навчальних тренінгів у робочих групах. Зокрема, кожен учасник спробував на себе роль фасилітатора, підготувавши та провівши заняття для учасників. У вільний від навчання час усі учасники приймали участь у маркетплейсі і самомаркетингу (механізми комунікаційної платформи посилення прямих зв’язків з організаційного розвитку, саморозвитку та співпраці між провайдерами (постачальниками) освітніх послуг і неурядовими організаціями, асоціаціями, ініціативними групами, муніципальними установами, що їх потребують). Усі дні навчання спонукали до креативного мислення, ефективної командної роботи, формування нового діалогу культурної взаємодії.

 

 

Засвоєння програми тренінгу «Активні громадяни» дозволяє отримати компетенції з мотивації членів громад щодо прийняття відповідальності за власні соціальні потреби і передбачає отримання потрібних знань, навичок і досвіду для їх реалізації.

 

 

Кульмінаційним моментом навчання є втілення цієї ініціативи в громаді. Тому після тренінгу учасники можуть реалізовувати заплановану соціальну дію в своїх громадах (інтегруючи її до існуючої системи роботи або запускаючи новий проект), що дозволить набути досвіду соціальної дії, посилить соціальну відповідальність та сформує якісно новий рівень лідерських навичок. У подальшій роботі планується об’єднувати зусилля з іншими активними громадянами Волинської області у проведенні локальних тренінгів.

 

 

Учасники отримали сертифікати та можливість здійснювати аналогічну навчальну підготовку за каскадною моделлю в своїх громадах.

Наталія Корецька,
заступник декана факультету обліку та фінансів