Перейти до основного вмісту

УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ
У КОНКУРСАХ НАУКОВИХ РОБІТ

Студенти четвертого курсу Ірина Ладчук та Сергій Шостак, які навчаються у Луцькому НТУ за напрямом підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», взяли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.

Наукова робота студентів стосувалась оцінки фізичного забруднення міської території. Для цього вони провели дослідження радіаційного фону, рівнів електромагнітних полів та шумового забруднення у центральній частині Луцька. За результатами вимірювань та розрахунків вдосконалено методику та алгоритм таких досліджень, побудовано фізико-екологічні карти міського кварталу.

Цю роботу було подано на Всеукраїнський конкурс одночасно за двома суміжними галузями: «Екологія та екологічна безпека» та «Техногенна безпека». За результатами рецензування наша робота увійшла до переліку обраних для подальшої участі у другому етапі конкурсу за обома спеціальностями.

Підсумкова конференція конкурсу з екології та екологічної безпеки відбулась 16-18 березня на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. На конкурс було заявлено 133 роботи з 67 вищих навчальних закладів України, з них захищались у другому турі 88. Через велику кількість учасників доповіді були розділені на 2 окремі секції. Наші студенти презентували свою роботу на секції «Екологічна безпека».

На жаль, до числа переможців увійти не вдалося. Зате ми отримали важливий досвід участі у змаганнях такого рівня. Крім того, учасникам видали іменні сертифікати та збірки тез конференції із коротким змістом своїх досліджень. А ще – неоціненне спілкування з колегами-екологами із різних куточків України.

Конкурс із техногенної безпеки відбувся 24-25 березня у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності, та був поєднаний із щорічною міжнародною науково-практичною конференцією «Проблеми та перспективи розвитку системи безпеки життєдіяльності». Університет приємно вразив архітектурою, інтер’єром та внутрішньою атмосферою.

Всього на конкурс надійшло 56 робіт, з яких після рецензування до другого туру відібрано 27. На підсумковій конференції комісією заслухано 25 доповідей. Наукова робота наших студентів була представлена якісно та викликала зацікавлення у багатьох членів журі.

Загалом наші студенти отримали чимало нових вражень, знань та досвіду. Бажаємо їм натхнення до подальшої наукової роботи та успіхів у майбутніх проектах та конкурсах!

Микола Федонюк,
доцент кафедри екології