УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ БІЗНЕСУ
В МІЖНАРОДНИХ СТУДЕНТСЬКИХ ЗМАГАННЯХ
CFA INSTITUTE RESEARCH CHALLENGE

10 листопада нинішнього року команда Луцького НТУ, яку представили студенти факультету бізнесу, взяла участь в офіційному відкритті Міжнародного конкурсу з інвестиційних досліджень для студентів – CFA Institute Research Challenge. У сезоні 2017–2018 років понад 200 студентів із 27 університетів, що представляють 12 регіонів нашої країни, змагатимуться за право бути кращими експертами в сфері інвестування. Змагання проходить за ініціативи Міжнародної асоціації інвестиційних професіоналів. Метою конкурсу є написання інвестиційного звіту по одній із публічних компаній. Цьогорічним об’єктом дослідження всеукраїнського етапу конкурсу виступає лідируюча компанія в сфері IT-технологій – Luxoft. Генеральним спонсором змагання виступила інвестиційно-консалтингова група ICU, що надає послуги в сфері управління активами та приватним акціонерним капіталом.

На офіційному відкритті змагання його учасники дізналися про правила турніру, отримали тренінг із написання інвестиційного дослідження від президента CFA Society Ukraine Євгена Гребенюка. Також студентам представили презентацію про компанію Luxoft, під час якої вони мали можливість дізнатися про тренди та особливості розвитку IT-сфери. Наприкінці зустрічі кожна команда отримала свого ментора – досвідченого фахівця в сфері інвестування та консалтингу.

Зазначимо, що на офіційному відкритті змагання студенти мали змогу взяти участь у Дні кар’єри. До студентства завітало близько 15 працедавців. Серед них були присутні представники компаній «Великої четвірки» – Deloitte, KPMG, PwC, EY, які є одними з найбільших у світі міжнародних компаній, що надають професійні послуги в сфері аудиту, консалтингу, оподаткування, права. Свої вакансії пропонувала транснаціональна фінансова корпорація Citi, інвестиційно-банківська компанія FinPoint, інвестиційна компанія Concorde Capital, консалтингова компанія Roland Berger. Цікавою була презентація компанії ERU (Енергетичні ресурси України), що спеціалізується на реалізації проектів у вітчизняній енергетиці та найбільшого енергетичного холдингу України з активами у сфері паливно-енергетичного комплексу – ДТЕК. Також на Дні кар’єри від CFA Society Ukraine були присутні представники громадської організації Transparency International Україна, незалежного центру досліджень державної політики ЦЕС (Центр економічної стратегії), Антимонопольного комітету України, Національного банку України.

Участь у дослідницькому конкурсі дає можливість для студентів отримати перший досвід серйозного інвестиційного аналізу, презентації результатів для потенційних інвесторів, здобути цінні навики командної роботи та створює можливості для майбутнього працевлаштування студентської молоді, що є першою сходинкою для побудови кар’єри в сфері фінансово-економічної аналітики та консалтингу.

Юрій Фесіна,
заступник декана