Перейти до основного вмісту

Цьогоріч в Україні відзначають 160-ту річницю від Дня народження відомої української письменниці, громадської діячки, словом якої зачитується не одне покоління нашого народу – Ольги Кобилянської.

Її твори наділені особливим стилем, вони піднімають і досі актуальні теми та ідеї і надихають на продовження її творчості у численних перекладах, кінофільмах, мистецьких проектах.

Захід присвячений творчості Ольги Кобилянської відбувся й в ЛНТУ. Його організаторами виступили фахівці бібліотеки та кафедра іноземної та української філології. Учасниками заходу стали студенти та викладачі університету.

бібліотекабібліотекабібліотекаБібліотекаБібліотека


«Не дивлячись на те, що Ольга Кобилянська писала німецькою та румунською мовами, вона дуже наполегливо вивчала українську і згодом написала багато творів саме українською мовою і тому вважається нашою українською письменницею. Її називали українською перлиною світової літератури – саме так називається і наш сьогоднішній захід. Це ще раз говорить про те, що українська нація була і є, і що Україну творили талановиті люди, однією з яких була й Ольга Кобилянська», - наголошує у вступному слові співорганізатор зустрічі провідний бібліотекар Людмила Петрина.

бібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотека

Присутні на заході мали нагоду поглибити свої знання про постать Ольги Кобилянської, оглянувши тематичну презентацію, а також прослухавши цікаві факти про життя і творчу діяльність письменниці, про які розповіла доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва.

Зокрема, науковиця поділилася біографічними фактами Ольги Кобилянської, розповіла про коло спілкування, яке сприяло її творчому становленню, про історію кохання та ідею жіночої емансипації тощо.

бібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотека

Цікаво, що Ольга Кобилянська отримала лише 4 класи освіти, але це не завадило її подальшому розвитку й самовдосконаленню. Письменниця росла у багатомовному середовищі, адже у сім’ї розмовляли румунською, німецькою, польською мовами. Згодом вона вивчала гру на фортепіано, займалася малюванням і не припиняла розвиватися. Так, перші твори Ольги Кобилянської були написані німецькою, зокрема повість «Царівна».

Учасники літературного заходу обговорили життя Ольги Кобилянської крізь її творчість,  по особливому поглянули на її світобачення та життєву мету. «Розібрали» тематичні аспекти та деталі найвідоміших творів «Царівна», «Вальс меланхолійний», «У неділю рано зілля копала» та «Земля», яку у радянському союзі охрестили літературою класової боротьби, наклавши своє пропагандистське клеймо.

бібліотекабібліотека

Своєю чергою, із власними міркуваннями щодо творчості Ольги Кобилянської виступили студенти кафедри іноземної та української філології, серед яких Ангеліна Ковч, Ірина Іванчук, Світлана Денисюк та Крістіна Пилип. Здобувачі презентували свої твори-роздуми щодо літературного, культурного й історичного внеску української перлини – Ольги Кобилянської.

бібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотека