«Управляти – означає вимагати від себе!»

З ініціативи декана факультету бізнесу Тараса Божидарніка 9 квітня 2015 року відбулася зустріч студентів спеціальностей «Економіка підприємства» та «Управління персоналом» з екс-губернатором Волині Григорієм Пустовітом. Лекцію з місцевого самоврядування запрошений прочитав майбутнім економістам в рамках дисципліни «Державне та регіональне управління».

«Управління – наріжний камінь в суспільстві з найдавніших часів, – розпочав бесіду Григорій Пустовіт. – Від того, як воно здійснюється на місцевому рівні, залежить рівень життя громади. Пригадайте, що означало для Луцька отримання Магдебурзького права в 1432 році: ми ввійшли в Європу і стали частиною цивілізованого світу».

Відзначив політик роль і такої історичної події  у формуванні українського самоврядування як прийняття «Європейської хартії місцевого самоврядування» у 1997 році. Опісля наведеної історичної довідки гість поділився зі студентами власним досвідом здійснення управлінських функцій у Луцькій міській раді та Волинській обласній державній адміністрації. «Громада Луцька – громада демократична, вона завжди йде на випередження часу», – наголосив Григорій Пустовіт. В роботі волинських «управлінців» він відзначив насамперед відкритість, політичну принциповість та прозорість діяльності: з усіма голосуваннями та рішеннями ради можна ознайомитись на офіційному сайті, а спостерігати за процесами можна через прямі чи онлайн-трансляції.

Йшлося у бесіді і про відносини між місцевим самоврядуванням та органами державних структур. Місцеве підзвітне громаді, а державне – президенту та міністерствам. Студенти цікавились новими проектами з регіонального розвитку, зокрема – в аграрному секторі та у сфері зеленого туризму.

«Людина на посаді стає ледачою. Глобально питання вона вирішувати ще може, а от у деталях може й нічого не знати. Управляти – означає постійно ставити вимоги до себе. А щоб прийти до керування структурами, необхідно розуміти філософію управління, бути відповідальним, мати знання, досвід. І добре знати економіку», – наголосив Григорій Пустовіт.

Галина МИКИТЮК