Перейти до основного вмісту

Урочисте відкриття дендропарку у Луцькому НТУ: висадка дерев та закладення капсули часу

19 квітня на території Луцького національного технічного університету відбулося урочисте відкриття дендропарку. Організували цей захід працівники кафедри галузевого машинобудування Луцького НТУ в рамках тижня відкритих дверей.

«Власне ідея створення такого парку належить ректору ВИШу Петру Савчуку та доценту кафедри галузевого машинобудування Богдану Коліснику. Тож, за підтримки обласного управління лісового та мисливського господарства, сьогодні ми закладаємо дендропарк для наукових досліджень, аби студенти могли практикуватися у вирощуванні та догляді за деревами. Усе, що ви бачите, лише початок. За літо ми все облагородимо, вже восени ви не впізнаєте територію університету. Сьогоднішнє свято передусім для молодих людей, потенційних здобувачів освіти Луцького НТУ. Ми хочемо створити усі умови для студентів», - розповів декан машинобудівного факультету Сергій Пустюльга.

Відтак, на заході були присутні ректор Луцького НТУ Петро Савчук, декан МБФ Сергій Пустюльга, доцент кафедри галузевого машинобудування Богдан Колісник. Серед почесних гостей були: начальник відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Борис Бабеляс, завідувач сектором управління персоналом ВОУЛМГ Ірина Щербатова, головний спеціаліст ВОУЛМГ Володимир Неводнічик, вихованці Крупенського та Боголюбського шкільних лісництв.

Почесних гостей на чолі з ректором вишу запросили перерізати символічну стрічку. «Безумовно ініціатор і локомотив того, що сьогодні відбувається – Богдан Колісник. У найближчій перспективі планується створення кафедри лісового господарства, я впевнений, що зовсім скоро ми станемо прикладом для інших вищих навчальних закладів у цьому секторі. Сьогоднішній захід – дуже знакова подія. Ми демонструємо нашу позицію у боротьбі за імідж України, Волині, показуємо, що наша країна – це європейський рівень. Безумовно, перед нами постає багато викликів та проблем, однак такі ініціативи і спеціальності – це прогрес, це майбутнє. Сьогодні буде висаджено декілька дерев, однак в подальшому це буде повноцінна рекреаційна і науково-інформаційна база на кшталт таких, як ботанічний сад Києва. Дякую усім, хто долучився, особливо обласному лісовому управлінню та обласній державній адміністрації!», - звернувся до присутніх ректор Луцького НТУ Петро Савчук.

Своєю чергою, з вітальним словом виступив начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс :«Першою чергою, хочу передати вітання від очільника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка, привітати з черговою акцією, з тим, що на території вашого навчального закладу розпочато створення ще одного живого куточка. Парк за один день не створюється, це робота десятиліть. Надіюся, протягом 10 – 20 років ці деревця підростуть і будуть висаджені нові, буде добавлено ще асортимент порід, яких на сьогодні тут є біля 70-ти. Вже ваші діти зможуть оцінити те, що ми сьогодні робимо. Бо в історії можна наслідити, а можна залишити слід. Усім бажаю не сумніватись у правильності вибору в подальшому житті, присвятивши себе лісовому господарству. Миру вам, добра, здоров’я, щастя і віри в світле майбутнє нашої України!».

Потому головний спеціаліст Волинського ОУЛМГ Володимир Неводнічик провів присутнім інструктаж з садіння дерев: «Найперше вітаю усіх з цим великим, почесним дійством. Повірте, усе, що зробиться руками студентів, викладачів, за участю лісівників Волинської області, залишиться на сторіччя. Два дні назад у дендропарку посадили 69 видів дерев. Якщо враховувати ті дерева, що вже були тут висаджені – їх вже близько 80-ти. Вважаю, перший крок ми вже зробили. Посадка досить клопітка і відповідальна справа. Студентам, які допомагали створювати парк, ми розповідали і показували технологію висадження дерев. Коротко я можу для усіх нагадати, як це робити. Під посадку попередньо готуються луночки в ґрунті, її розмір залежить від величини кореневої системи майбутнього дерева або нинішнього саджанця. Це приблизно від 50-ти до 70-ти сантиметрів в ширину і так само в глибину. На дно засипається земля, береться деревце, його кореневу систему ставимо в луночку на глибину кореневої шийки. Присипаємо родючим ґрунтом до половини, потім поливаємо водою, аби земля втрамбувалася і закрилися повітряні мішки. Далі знову ж таки посипається землею від краю, затрамбовується і в кінцевому результаті поливається. Якщо ми садимо дерева у такий період як зараз, коли листя в стадії розвитку, рекомендується пагін лисого дерева трішки обрізати, аби стримати силу росту і цим самим забезпечити укорінення цього саджанця. Хвойні і листяні дерева після посадки ми рекомендуємо поливати впродовж двох-трьох тижнів, незважаючи на погоду. В подальшому необхідно обкопувати дерева навколо стовбура, при потребі підживлювати, поливати і оберігати від недобросовісних людей».

Опісля всі рушили до місць висадки саджанців та спільними зусиллями посадили дерева. Також студенти «відправили у майбутнє», або ж опустили у яму капсулу часу. Це послання до нащадків, лист у майбутнє, яке відкопають через 20 років.

 


 

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...