У Луцькому національному технічному університеті відбулася презентація виставкового проекту «Лютий: грані незламності», присвяченого Дню Героїв Небесної Сотні та «Волю вільних не зламати» — експозиція присвячена героїчній обороні 10 українських міст, які нагороджені Почесною відзнакою «Місто-герой України».

Експозиції створені Центром досліджень воєнної історії ЗСУ. Виставки спрямовані на осмислення поєднання двох подій: Революції Гідності у лютому 2014 та початку повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року.

виставкавиставкавиставка

Захід включав лекційний супровід військовослужбовців Центру, які є безпосередніми учасниками сучасної російсько-української війни. Вони розповіли студентам та викладачам ЛНТУ про початок битви за Київ у лютому 2022 року, яка завершилася блискучою перемогою сил оборони України та цивільних українців; про те, як захищалися мирні протестувальники на Майдані. Присутні більше дізналися про трагічні події лютого 2014 року, коли протистояння силовиків та учасників Революції Гідності сягнуло свого піка, а беззбройні протестувальники гинули від вогнепальних поранень.

Окрім того, учасники виставки почули про подвиг, масовий героїзм та стійкість громадян, виявлені під час захисту своїх міст у час збройної агресії російської федерації проти України.

виставкавиставкавиставкавиставкавиставкавиставкавиставкавиставкавиставка

Водночас, ректор ЛНТУ Ірина Вахович та представники  Центру досліджень воєнної історії ЗСУ  обговорили реалізацію мобільних виставкових проектів, їхню актуальність, просвітницьку мету та спрямованість на виховання патріотизму серед молоді. Сторони обумовили можливості співпраці та реалізацію спільних ідей і напрацювань та уклали відповідний меморандум про взаємодію.

ЗсуЗсуЗсу

Зазначимо, що подібний виставковий проект презентується в ЛНТУ не вперше. Нещодавно здобувачі освіти й колектив ЛНТУ мали нагоду оглянути виставку «Сучасне військо крізь призму минулого», що розповідала про історію українського війська від часів його заснування до сучасних формувань, які боронять країну на лінії фронту.