Вихованці Волинської обласної МАН секції «Архітектура», беруть участь в міжнародному конкурсі архітектурних моделей «Oscar». Секція діє на базі Луцького національного технічного університету,  рамках проекту "Дитячий університет" у співпраці з Волинською МАН та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», а очолює її завідувачка кафедри архітектури та дизайну ЛНТУ Оксана Пасічник.

фотофотофотофото

«Oscar» – це дитячий конкурс з архітектурного проєктування, який проводиться під егідою Європейського будинку архітектури. Україна бере участь в цьому міжнародному конкурсі, починаючи з 2018 року.

Цьогоріч темою міжнародного конкурсу «Oscar» 2023-2024 є життя між землею та небом. «Oscar» кинув виклик конкурсантам, аби вони уявили життя, не торкаючись до нього. За умовами конкурсу учасники можуть використовувати різні ідеї життя між небом і землею: будівля може висіти, чіплятися за щось чи просто літати.

фотофото

Для представлення України у конкурсі, юні архітектори з Луцька створили футуристичний  - арт-об'єкт макет кварталу майбутнього на тему «Жити між небом і землею». Багатоскладова будівля, яку створили юні луцькі архітектори, за ідеєю розташована у кратері вулкану, заповненому водою.  Вона повністю незалежна від джерел енергії, адже обладнана сонячними панелями, також у ній є водопостачання. Це все описано в науковій роботі, яка додається до самого макету. Труба – це ліфт, а жовті кружечки – це вікна просторів, які існують всередині. Загалом в мікрорайоні є невеличкі житлові будівлі, офісні приміщення і громадські простори. Тобто фактично це невеличкий мікрорайон майбутнього, який створили діти, описавши у науковій роботі його будівництво, структуру та забезпечення.

фотофотофотофотофото

Завідувачка кафедри архітектури та дизайну ЛНТУ Оксана Пасічник, яка очолює секцію архітектури, розповіла, що кожного року міжнародний конкурс «Oscar» має інші завдання. Цього року шість вихованців секції впродовж тривалого часу створювали архітектурний макет, який має назву «Стихія води». Торік вихованці секції посіли друге місце, тож нині вони сподіваються показати не гірший результат.

фотофото

Оцінити витвір прийшли ректор ЛНТУ Ірина Вахович, голова Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода та директорка Волинської обласної МАН Тетяна Михалюк.

фото

«Секція архітектури – відносно нова, але вона вже показує чудові результати навіть на міжнародному рівні. Будемо розвивати цю секцію і надалі. Ми захоплюємося нашими молодими волинськими талантами, які сміливо рухаються вперед, зокрема завдяки колективу університету, який стимулює їх до цього», – резюмувала Ірина Вахович.

Фінал міжнародного конкурсу моделей відбудеться у червні.

фото