Перейти до основного вмісту

У Луцьку відбулося урочисте відкриття реконструйованого гуртожитку Луцького національного технічного університету. Зазначимо, що приміщення, яке знаходиться на вулиці Софії Ковалевської перепрофілювали із учбово-лабораторного корпусу ЛНТУ у гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб, завдяки фінансування Європейського Союзу із залученням НЕФКО.

ГуртожитокГуртожитокГуртожиток

Участь у відкритті гуртожитку взяв Луцький міський голова Ігор Поліщук, зазначивши: «Ми завершили такий потрібний проект для нашої громади, для вимушено переміщених осіб, які знаходяться у нашому місті. Це чудово, що сьогодні ми відчуваємо реальну підтримку Європейського Союзу для України і для людей, які постраждали від війни. Я хочу подякувати усім, хто працював над реалізацією цього проекту. Сьогодні, проживаючи тут, у відносно мирному місті, ми маємо певний обов’язок перед вимушено переміщеними особами, які приїхали до нашого міста, і маємо зробити максимально залежне від нас, щоби вони відчували себе комфортно, мали кращі можливості для проживання і відчували нашу турботу й увагу до них».

ГуртожитокГуртожитокГуртожитокГуртожиток

Варто зазначити, що до 24 лютого 2022 року, у нещодавно реконструйованому приміщенні відбувався активний навчальний процес, проте, війна зачепила кожного і у складний для країни час, студенти та викладачі ЛНТУ об’єдналися і спільними зусиллями підтримали коллег із дружнього Донецького національного технічного університету, за лічені дні звільнивши корпус.  

Тож із вітальним словом виступила ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Проект реалізовувався в рекордні терміни, усього за рік ми реконструювали приміщення із учбово-лабораторного корпусу у гуртожиток. Луцьк і Волинь – це територія, яка є в тилу і до нас приїздять студенти з різних куточків України. Ми – той осередок, із небагатьох, де молодь змогла відновити повноцінний навчальний процес. Наш університет ще до війни налічував 5 тисяч студентів і цьогоріч їх уже 10 тисяч. Це велика динаміка, яка змушувала нас здійснювати пошук додаткових площ, де б студенти могли проживати. Сьогодні ми спостерігаємо дуже велику допомогу Євросоюзу і дуже це цінуємо. Ми є свідками реалізації локального проекту допомоги ЄС Україні і я хочу подякувати представникам Європейського Союзу, нашим партнерам за реалізацію такого важливого проекту».

ГуртожитокГуртожитокГуртожитокГуртожиток

Свої враження від реконструйованого обʼєкту висловила керівниця відділу програм зовнішньої допомоги «Економічна співпраця, інфраструктура, енергетика та навколишнє середовище», представництва Європейського Союзу в Україні Клое Алліо.

«Ми підтримували Україну ще від початку війни і намагаємося спрямувати необхідну допомогу на багато областей України. Протягом нашого візиту до України, ми відвідуємо ті громади, яким ми допомагаємо під час війни і спрямовуємо фінансову допомогу. Ми дуже раді, що ці громади намагаються усіляко допомогти внутрішньо переміщеним особам, підтримати їх економічно, фінансово та іншими способами, оскільки це дуже важливо. Нас приємно вразив результат роботи Луцької громади, оскільки ми були тут минулого року, коли роботи з реконструкції лише розпочалися, і це справді неймовірно, що зараз будівля уже готова до заселення. Також хочу зазначити, що була приємно вражена, що мешканці гуртожитку відзначають високий рівень умов проживання і кажуть про комфорт. Ми радіємо, що в будівлі відбулася термомодернізація, бо це також важливо і для зеленої екології і для комфортного проживання. Луцьк є прикладом зеленого, екологічного міста і ми раді, що Україна та її міста намагаються іти в ногу з Європейськими містами», - наголосила Клое Алліо.

ГуртожитокГуртожитокГуртожиток

У новенький гуртожиток уже заселилися нові мешканці, серед яких студенти і викладачі, яких війна позбавила рідної домівки. Уже вдруге колектив Донецького національного технічного університету змушений змінювати своє місце проживання. Навесні 2022 року ЛНТУ став для колег із Донецька точкою опори та підтримки. Тож зі словами подяки виступила начальниця відділу кадрів Донецького національного технічного університету Вікторія Черненко: «Дякуємо за ту допомогу і підтримку, яку ви нам надаєте. Дякуємо колективу ЛНТУ, які у скрутний для нас час, надали нам допомогу, прихистили нас, надали місця для роботи та для проживання. Дякуємо Європейському Союзу за те, що ми маємо можливість проживати у дуже комфортних умовах. Вражають масштаби та якість виконаних робіт, бо за короткий термін ми отримали гарні та якісні приміщення, оснащені побутовою технікою та усілякими технічними засобами. Ми отримали не лише житло, а довгоочікуваний спокій, безпеку та відчуття домашнього затишку».

ГуртожитокГуртожиток

Після офіційної частини заходу, учасники урочистостей перерізали символічну стрічку та оглянули оновлене приміщення гуртожитку!

ГуртожитокГуртожитокГуртожитокГуртожитокГуртожитокГуртожитокГуртожитокГуртожитокГуртожиток