Перейти до основного вмісту

Символічно, у річницю аварії на ЧАЕС – кафедра екології долучилася до лекції Степана Кудрі, д. т. н, члена-кореспондента НАН, директора Інституту відновлювальної енергетики НАН України. 

26 квітня, у 37-му річницю аварії на Чорнобильській АЕС, особливої актуальності набуває популяризація альтернативних енергетичних технологій, які повинні стати основою повоєнного розвитку України, а їх впровадження – стратегічною метою «зеленого енергетичного переходу» на шляху адаптації до глобальних змін клімату. Відновлювальні джерела енергії (ВДЕ) – це наш екологічний, енергетичний та безпековий вектор руху на найближчі роки.

На кафедрі екології велика увага у підготовці здобувачів надається  обізнаності з проблематикою кліматичної кризи та механізмами адаптації до її наслідків, а викладачі намагаються підвищувати свій професійний рівень, безперервно навчаючись та стажуючись. Так, доцент кафедри Віталіна Федонюк на даний час є слухачкою онлайн-школи «Управління викидами вуглецю / Carbon Management», організованої Deutsch-Ukrainische Industrie- und Handelskammer (Німецько-Українською промислово-торговельною палатою), в рамках якої готують експертів у галузі контролю викидів парникових газів. На її прохання та з люб’язної згоди організаторів курсу сьогодні, 26 квітня, студенти ЛНТУ – майбутні магістри та бакалаври з екології і бакалаври-агрономи, долучилися до онлайн-лекції одного з топ-спікерів в галузі відновлювальної енергетики в Україні, директора Інституту відновлювальної енергетики НАН України, д.т.н., професора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», члена-кореспондента НАН України, Степана Олександровича Кудрі, присвяченої перспективам розвитку альтернативного сектору енергетики в Україні,  зокрема – особливостям водневої енергетики.

ЕкологіяЕкологія


Лекцію спікера здобувачі мали можливість слухати як в режимі реального часу в аудиторії, так і в режимі онлайн-підключення для тих студентів, в кого у цей час не було аудиторних занять.

Проблема глобальних змін клімату та викиди парникових газів, роль низьковуглецевої енергетики у подоланні наслідків кліматичної кризи, потенціал відновлювальних джерел енергії в Україні та його показники для Волинської області (які виявилися для нашого регіону досить добрими – варто відійти від поширеної думки про перспективність використання ВДЕ лише в південних областях України), перспективи водневої енергетики та використання «зеленого» водню як паливного ресурсу, і навіть плани будівництва на Волині водневої енергетичної станції з генерацією як для внутрішнього споживання, так і для продажу у європейські країни: це лише невеликий перелік питань, які були висвітлені на лекції. 

«Ми вдячні модераторам онлайн-курсу «Управління викидами вуглецю / Carbon Management» за можливість долучитися до лекції С.О. Кудрі в якості «вільних слухачів» та отримати інсайди і цікаву інформацію професійного характеру від спікера, що є одним із засновників у 2004 році Інституту відновлювальної енергетики НАН України та його багаторічним керівником», – зазначили після заходу майбутні магістри–екологи Ярослав Цюх, Маргарита Горчинська, Владислав Моцик. «Було цікаво, повчально, на проблему відновлювальної енергетики в Україні ми подивилися з нової точки погляду, адже про водневу енергетику знали набагато менше, аніж про вітрову чи, наприклад, сонячну», - кажуть вони.

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія


Наприкінці учасники та слухачі онлайн-курсів задали ряд питань доповідачеві, жвава наукова дискусія стала завершенням гостьової лекції. Наші студенти отримали нові знання та матеріал для роздумів і подальшого дослідження в процесі опанування навчальних дисциплін кафедри екології «Адаптація до кліматичних змін: регіональні аспекти» та «Охорона і раціональне використання атмосферного повітря».

 

Кафедра екології